Samsung şimdi de ters çentik tasarımı üzerinde çalışıyor

Samsung şimdi de ters çentik tasarımı üzerinde çalışıyor

Çentikli, delikli ya da uçtan uca ekran tasarımına sahip modeller pazarı domine etti. Şimdilerde Samsung tamamen farklı bir tasarım üzerinde çalışıyor.

Akıllı telefon pazarında muazzam bir rekabet mevcut. Bu rekabet çizgisinin yoğunlaştığı noktalardan birisi de tasarım. Malum 2017 sonrası çıkan telefonların bir çoğu modern tasarım çizgisinde yer alıyordu. Çentikli, delikli ya da uçtan uca ekran tasarımına sahip modeller pazarı domine etti. Şimdilerde Samsung tamamen farklı bir tasarım üzerinde çalışıyor.

Geçtiğimiz gün sızdırılan bir rapora göre Güney Koreli şirket ters çentik tasarımı üzerinde çalışmalara başlamış durumda. Bu tasarım çizgisine ait görsellere aşağıdan göz atabilirsiniz.

samsung

letsgodigital.org 'un haberine göre görsellerde de net bir şekilde görüldüğü üzere, bu tasarım çizgisinde çentik kısmı üst tarafa doğru kavislendirilmiş. Böyle ekran tarafından bir kesinti gerçekleşmemiş. Elbette bu tarz bir tasarımın dış görünüş açısından pek hoş durmayacağı da açık.

Twitter siyasi lider hesaplarını böyle engelleyecek

Elbette Güney Koreli teknoloji devinin aldığı her patenti hayata geçirmediğini de biliyoruz. Dolayısıyla Samsung’un ters çentik tasarımına sahip telefonlar üretmesi, şimdilik bir beklentiden ibaret.

Bilim Teknoloji