Sanat için soyunmam rahat olun

Sanat için soyunmam rahat olun

Komedyen İbrahim Büyükak, kendisiyle ilgili merak edilenlerle ilgili olarak Posta gazetesinden Alev Gürsoy Cimin'in sorularını yanıtladı.

"Zor bir süreçten geçiyoruz, Bugünün Türkiyesinde insanları güldürmek kolay olmamalı" şeklindeki yorum üzerine Büyükak, şunları söyledi:

"Bu fikre katılmıyorum. Evet, çok büyük zorluklar içerisindeyiz ama günün sonunda insanların sinirleri bozulmaya başlıyor. En kaliteli mizah en dramatik anlardan çıkıyor. Bu süreçte daha çok gülüp psikolojimizi rahatlatabiliriz."

Büyükak, son dönemde komedyenlerin sık sık eleştirildiği hatırlatılarak yöneltilen "Siz de Beyaz’ın, Ata Demirer’in, Şahan Gökbakar’ın ve Cem Yılmaz’ın eskisi kadar komik olmadığını düşünüyor musunuz?" sorusuna şu karşılığı verdi:

'TÜRKİYE ÇOK UÇLARDA BİR KUTUPLAŞMA YAŞIYOR'

"Bence herkes çok komik. Herkesin ayrı bir tarzı var. Bu bir zenginlik. Bir insanın değerini anlamak için ölmesine gerek yok. Bir komedyeni severken diğerinden nefret etmenin anlamı yok. Burun büktüğümüz pek çok büyüğümüz göçüp gittiğinde anladık değerlerini. Türkiye çok uçlarda bir kutuplaşma yaşıyor. Bir şeyi ya çok seviyor ya da acayip nefret ediyor. Bu yanlış."

'SANAT İÇİN SOYUNMAM'

Sohbetin ilerleyen bölümünde mizahta kırmızı çizgi olmaması gerektiğini belirten Büyükak, gülerek "Yok ama sanat için soyunmam. Rahat olun beni çıplak göremeyeceksiniz" dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Magazin