Sanatçı Güvenç Dağüstün konser sonrası saldırıya uğradı

Sanatçı Güvenç Dağüstün konser sonrası saldırıya uğradı

Şarkıcı Güvenç Dağüstün, Özgürlük Parkı’ndaki konseri sonrası saldırıya uğradı.

Opera sanatçısı Güvenç Dağüstün, Kadıköy Özgürlük Parkı’ndaki 30 Ağustos konseri sonrası saldırıya uğradı. Dağüstün’ün avukatı Serkan Günel yaptığı açıklamada, müvekkilinin hastaneden rapor alacağını söyledi. Günel, „Göztepe karakolundayız. Güvenç Dağüstün’ün bir gözü kapanacak kadar morarmış, başka yerlerinde de morluklar var. Emniyet mensupları verilen eşkal üzerine kameraları araştırıyor. Gerçekten çok ilgililer müteşekkiriz“ ifadelerini kullandı.

Günel, saldırının 22.50 ile 23.05 arasında Özgürlük Parkı etkinlik alanı personel çıkışı tarafında olduğunu ifade etti. Saldırganın eşkalini veren Günel, „Kirli sakallı, üzeri beyaz, uzun boylu bir kişinin eşkalini tanımlayabiliyor Güvenç Dağüstün. Olay anında orada olup gören biri varsa bana DM’den ulaşabilir“ ifadelerini kullandı.

Son bir açıklama daha yapan Avukat Günel, „Güvenç Dağüstün ifadesini verdi. Faillerin kısa sürede bulunacağına inanıyoruz bu konuda şimdiden yoğun bir çaba var. Ancak bu tip suçların cezası çok az. Vücut dokunulmazlığını ihlal eden, kalıcı hasar bırakmasa da mağdurda uzun yıllar travma yaratan bu suçlara daha ağır ceza gerekli!“ dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem