Sanatçılardan Nuriye ve Semih için açlık grevi

Sanatçılardan Nuriye ve Semih için açlık grevi

OHAL KHK’siyle ihraç edildikleri işlerine dönmek için 120 gündür açlık grevinde olan ve 23 Mayıs’ta tutuklanan akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça’ya destek için sanatçı, şair, avukatların da aralarında...

OHAL KHK’siyle ihraç edildikleri işlerine dönmek için 120 gündür açlık grevinde olan ve 23 Mayıs’ta tutuklanan akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça’ya destek için sanatçı, şair, avukatların da aralarında olduğu isimler bir için bir günlük açlık grevi yapıyor.

Sendika.org'un haberine göre, Ataol Behramoğlu, Edip Akbayram, Hüseyin Turan, Fatoş Güney, Deniz Türkali, Defne Halman, Mustafa Alabora, Orhan Aydın, Burhan Sönmez, Selçuk Kozaağaçlı, İlyas Salman, Atilla Dorsay ve İrem Afşin’in destek mesajları Nuriye Gülmen’in tutuklanmadan önce kullandıkları Twitter hesabından paylaşıldı.

Ataol Behramoğlu: Bugün 6 Temmuz Perşembe. Nuriye Gülmen ve Semih Özakça yaşamlarını ortaya koyarak başlattıkları haklı direnişin 120. gününü geride bıraktılar. Yetkilileri inatlaşmaktan vazgeçerek hukukun, adaletin, vicdanın sesini dinlemeye çağırmak için aralarında Edip Akbayram, Fatoş Güney, Hüseyin Turan, Deniz Türkali gibi arkadaşlarımın da bulunduğu sanatçılar ve aydınlar, bütün bir gün arkadaşlarımızın yanında olmak için bir yudum su içmeyeceğiz ve boğazımızdan bir lokma geçmeyecek.

Edip Akbayram: İnsanlık onuru adaletsizliği yenecektir. Bugün ben de Semih ve Nuriye için açlık grevindeyim.
Hüseyin Turan: Tam 120 gün oldu. Nuriye ve Semih’in ölmesini istemiyoruz. Onların en doğal hakları olan işlerine geri dönmesini istiyoruz. Nuriye ve Semih için bugün ben de onların açlığını paylaşıyorum.

Fatoş Güney: İnsanları ölüme mahkum edenler insanlıktan çıkmıştır. Ben de bugün sevgili Nuriye ve Semih için açlık grevi yapacağım.

Deniz Türkali: Bugün 120. gün. Nuriye ile Semih’in açlığını paylaşıyorum.

Defne Halman: Bugün 6 Temmuz 2017. Nuriye ve Semih’in açlık grevlerinin 120. günü. Tek talepleri işlerine geri dönebilmek. Onurlu mücadelelerinin yanındayım. Nuriye ve Semih’in açlığını paylaşıyorum. Açlıklarının 120. gününde ben de açlık grevindeyim.

Mustafa Alabora: Nuriye ve Semih’in bunca gündür sürdürdüğü açlık grevine kayıtsız kalmak vicdansızlıktır. Ben bu yüzden, onların işlerine iade edilebilmeleri için bir günlük açlık grevi yapacağım.

Orhan Aydın: Nuriye ve Semih’e adalet için ben de bir günlük açlık grevindeyim.

Burhan Sönmez: Nuriye ve Semih’in yaşaması için bugün ben de açlık grevindeyim.

Selçuk Kozağaçlı: Bugün Nuriye ile Semih’in açlığının 120. günü, sevgili Esra’nın açlığının 45 günü. Açlığa ses vermeliyiz. İmza kampanyamız devam ediyor ama bugün son gün. Herkesi imzalarıyla, sözleriyle, eylemleriyle Nuriye ve Semih’i, sevgili Esra’yı, onlarla dayanışmak için desteklemeye çağırıyorum.

İlyas Salman: Nuriye’yi, Semih’i gördüm düşümde hemen sarılasım geldi sordum cevap alamadım bana benim sesim geldi. 120. açlık gününde beraber açız, gözlerinizden öpüyorum yavrularım.

Atilla Dorsay: Sevgili Nuriye ve Semih’e karşı bu vicdansız tavır mutlaka sona ermeli ve onlar görevlerine geri yollanmalı. Ben de onlar için bir günlük bir açlık grevi yapıyorum.

İrem Afşin: Bugün Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın açlık grevlerinin tam 120.günü. Onlar sadece işlerini geri istiyorlar. Ben de tek günlük açlık greviyle, Nuriye ve Semih’in onurlu açlığını paylaşıyorum.

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem