Şant Manukyan '8 Ekim'e' dikkat çekmişti: İYİ Parti'den yanıt geldi

Şant Manukyan '8 Ekim'e' dikkat çekmişti: İYİ Parti'den yanıt geldi

Ekonomist Şant Manukyan'ın dolar alım satımıyla ilgili Mayıs 2019'da bir televizyon programındaki ifadeleri sosyal medyada gündem oldu. Şant Manukyan,

Ekonomist Şant Manukyan'ın dolar alım satımıyla ilgili Mayıs 2019'da bir televizyon programındaki ifadeleri sosyal medyada gündem oldu. Şant Manukyan, piyasalardaki ‘8 Ekim 2019’ tarihine dikkat çekerken, İYİ Partili Lütfü Türkkan'da "Savaşta kınalı kuzular şehadete koşarken, o arada kimler malı götürmenin peşinde?” diye sordu.

ABD Başkanı Trump’ın Suriye’nin kuzeydoğusundan asker çekme kararının ardından Türkiye, bölgeye yönelik askeri harekât hazırlıklarını hızlandırdı.

Trump ise, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Daha önce de açık bir şekilde söylediğim gibi, tekrar ediyorum, eğer Türkiye benim müstesna ve eşsiz bilgeliğimle belirlediğim sınırların dışına çıkarsa (daha önce yaptığım gibi) Türkiye ekonomisini mahvederim” tehdidinde bulundu.

Halkweb'in haberine göre; Bir Twitter kullancısının gündeme getirdiğini yaklaşık 5 ay önce, Mayıs 2019’da Bloomberg kanalında yayınlanan ‘Küresel Piyasalar’ programında ekonomist Şant Manukyan, piyasalardaki ‘8 Ekim 2019’ tarihine dikkat çekiyor.

Manukyan, döviz üzerinden aylar öncesinden 8 Ekim 2019’a yönelik yoğun bir ilgi olduğunu dile getirerek, “Ekim’in 8’ine 150 milyon dolarlık alma-satma tarafına opsiyon yazılmış. Ne olduğunu gerçekten bilmiyorum” ifadelerini kullanıyor.

İYİ Partili Lütfü Türkkan da söz konusu videoyu paylaşarak kritik bir soru ortaya attı.

Türkkan, “Dikkatinizi çekmek istiyorum.! Savaşta kınalı kuzular şehadete koşarken, o arada kimler malı götürmenin peşinde?”