Saraydan lige müdahale: Önce yandaş medyaya servis edildi. Sonra Erdoğan’a ‘teşekkür’ yağdı

Saraydan lige müdahale: Önce yandaş medyaya servis edildi. Sonra  Erdoğan’a ‘teşekkür’ yağdı

Saray’dan Süper Lig’e müdahele! Kulüp başkanlarından Erdoğan’a ‘teşekkür’ yağıyor.

Süper Lig'le ilgili olarak dikkat çeken bir haber Demirören önce eski TFF Başkanı Demirören'in medya organlarından servis edildi, Milliyet gazetesinden yayınlandı. Son dakika ifadesiyle aktarılan haberde "yabancı kuralı sürprizi, Gelecek sezon 21 takımla... Ve Süper Lig'de küme düşme kaldırıldı." ifadelerine yer verildi.  Konuya ilişkin olarak Spor Bakanı ve TFF Başkanı'nın saatler içerisinde açıklama yaptı.

Yeni Malatyaspor'un Başkanı Adil Gevrek ve Hes Kablo Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı alt lige düşmenin kaldırılma kararıyla ilgili AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür etti.

TFF Başkanı Nihat Özdemir'in açıkladığı karar ile alt lige düşme uygulaması kaldırıldı. Süper Lig'i onaltıncı olarak bitiren Yeni Malatyaspor'un Başkanı Adil Gevrek konuyla ilgili yaptığı açıklamasında ''Malatyalı siyasiler bu iş için çalıştı. TFF'nin kararında yardımcı olan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a ve tüm Malatyalı siyasilere teşekkürler. Başardık.'' dedi.  

Hes Kablo Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı ise sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "Mücadeleye devam... Süper Lig, Kayserisporumuz, Ankaragücü ve Yeni Malatyaspor ile SÜPER... Çağrımıza destek veren başta CB ımız Sn. @RTErdogan Bakanımız @kasapoglu TFF Başkanımız Nihat Özdemir ile Kulüpler Birliğinin çok değerli üyelerine teşekkür ediyoruz. #SüperLigdeyiz" dedi. Açıklamalar üzerine sosyal medyadan tepki yükseldi. Tepkilere ilişkin bir açıklama yapmadı.

HES KABLO KAYSERİSPOR BAŞKANI BERNA GÖZBAŞI'NIN PAYLAŞIMI

 

ekran-alintisi.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler
Spor