Saray'dan talimat mı geldi? CNN Türk CHP’li başkanın yayınını kaldırdı

Saray'dan talimat mı geldi? CNN Türk CHP’li başkanın yayınını kaldırdı

CNN Türk, CHP Büyükçekmece Belediye Başkan Adayı Hasan Akgün'ün röportajını yayından kaldırdı. AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kağıthane mitingini

CNN Türk, CHP Büyükçekmece Belediye Başkan Adayı Hasan Akgün'ün röportajını yayından kaldırdı. AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kağıthane mitingini yayınladı.

31 Mart yerel seçimleri öncesinde iktidar yanlısı tavır alarak muhalefet partilerinin adaylarına yayın hakkını kullandırmamakla eleştirilen ve “gerçek dışı ifadeleri haberleştirdiği” için hakkında CNN tarafından soruşturma başlatılan CNN Türk, yeni bir skandal uygulamaya daha imza attı.

CNN Türk, Büyükçekmece Belediye Başkanı ve CHP Büyükçekmece Belediye Başkan Adayı Dr. Hasan Akgün’ün 30 Mart Cumartesi günü saat 11:00’de yayınlanacağı duyurulan röportajı gerekçe göstermeden yayından kaldırması tepki çekti.

SEÇİM YASAĞINI 7 SAAT ÖNE ÇEKTİ FAKAT ERDOĞAN MİTİNGİNİ YAYINLADI

CNN Türk ekibi tarafından önceki gün Büyükçekmece’de “Seçim Tırı” programına katılan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, Duygu Kaya’nın konuğu oldu. Başkan Akgün’ün yeni dönem projelerini anlattığı röportajın 30 Mart Cumartesi günü saat 11:00 – 11:30 arasında CNN Türk TV’de yayınlanacağı duyurulmuştu. Ancak CNN Türk, somut gerekçe gösteremezken saat 18:00 başlaması gereken  “seçim yasağını” bahane ederek röportajı yayınlamadı. Ancak aynı CNN Türk saat 11:20’den itibaren Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı R. Tayyip Erdoğan’ın Kağıthane mitingini yayınlayarak kendisi ile çelişirken, haber kanalının bu tutumu “yukarıdan baskı” yapıldığı yönünde iddiaları gündeme getirdi.

“HAKK'A VE HALKIMA HAVELE EDİYORUM”

Konuya ilişkin bir resmi twitter hesabından açıklama yapan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, “CNN Türk’te bugün yapacağımı duyurduğum program “yukarıdan gelen baskı” gerekçesiyle durdurulmuştur. “Yukarıdan” ne baskı gelirse geldin, en yukarıda Allah var. Bu baskıları ve bu adaletsizlikleri önce Hakk’a, sonrada halkımıza havale ediyorum” ifadesini kullandı.

İLGİLİ HABER:Ekrem İmamoğlu’na CNN Türk’te ‘Erdoğan’ kesintisi!

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika