Sarıyer'de köpeğe işkence edip boğmaya çalışan saldırganın ifadesi ortaya çıktı

Sarıyer'de köpeğe işkence edip boğmaya çalışan saldırganın ifadesi ortaya çıktı

Sarıyer’de köpeğe işkence ettiği görüntüler ortaya çıktıktan sonra tutuklanan E.Ç.K’nin köpeğin kendisine hırladığını, kendini korumak için köpeğe şiddet uyguladığını söyledi.

İstanbul’un Sarıyer ilçesinde, 26 Kasım’da gece saatlerinde bir köpeğe işkence edildiğine dair görüntüler üzerine yakalanan ve hakkında adli kontrol hükümleri uygulanarak serbest bırakılan şüpheli E.Ç.K’nin bu olaydan hemen önce aynı köpeği bir merdiven boşluğuna fırlattığı anlar da çevredeki güvenlik kameralarınca tespit edildi.

Bunun üzerine tekrar gözaltına alınan şüpheli, emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildiği adli makamlarca tutuklandı.

KÖPEĞE KARŞI ‘FAZLA HAREKET’TE BULUNMUŞ OLABİLECEĞİNİ SÖYLEDİ

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturma kapsamında yakalanan şüpheli E.Ç.K. savcılıktaki ifadesinde, alkollü olduğunu iddia ederek, tam olarak hatırlayamasa da “köpeğin kendisine saldırdığını ve bu yüzden köpeğe karşı fazla harekette bulunmuş olabileceğini” söyledi.

“KÖPEKLE KARŞILAŞINCA BANA HIRLADI”

Görüntülerdeki şahsın kendisi olduğunu kabul eden şüphelinin, “Yaptığım şeyden dolayı pişmanım. Hayvanları severim. O gece çok içmiştim. Köpekle karşılaşınca bir ara bana hırladı ve üzerime geldi ancak ısırmadı. Dişlerini gösterdi. Kovalayıp kovalamadığını hatırlamıyorum. Alkolün verdiği etki ile hırs yapıp görüntülerde görünen eylemleri gerçekleştirdim. Daha önce herhangi bir suça karışmadım” dediği öğrenildi.

Şüphelinin savcılıkta kolundaki çizikleri göstererek, kolunun üstündeki çizikleri kendisinin yaptığını ancak alt kısımdakileri ise köpeğin yapmış olabileceğini iddia etti.

E.Ç.K’nin, savcılık işlemlerinin tamamlanmasının ardından ise “bir ev hayvanına veya evcil hayvana işkence etme” suçundan tutuklanma talebiyle sevk edildiği hakimlikte ise “Olay günü çok alkol almıştım. Köpek de bana hırlayınca korktum. Kendimi korumak zorunda kaldım, aşırıya kaçtım” dediği aktarıldı.

TUTUKLANMASINA KARAR VERİLDİ

Hakimlik, şüphelinin suç işlemiş olabileceğine dair somut olguların bulunduğu, görüntülerde şüphelinin köpeği elleriyle bastırmak suretiyle ezmeye çalıştığı, akabinde kaldırıp bodrum kata aşağıya attığı, köpeğin kaçmaya çalıştığı sırada tekrar yakalayıp boğmaya çalıştığının görüntülerden anlaşıldığı ve şüphelinin suçlamaları kabul ettiği gerekçesiyle tutuklanmasına karar verdi.

Etiketler :