Sarıyer'in Pınar ve Rumeli Hisarı Mahallerindeki 55 Yıllık Bekleyiş Son Buldu

Sarıyer'in Pınar ve Rumeli Hisarı Mahallerindeki 55 Yıllık Bekleyiş Son Buldu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Sarıyer’in Pınar ve Rumeli Hisarı mahallelerindeki 55 senelik bekleyişe son verdi. İBB, hak sahiplerini tapularına kavuşturacak süreci başlattı. Mülkiyeti İBB’de olan arsalar, yalnız üstünde binası olan hak sahiplerine satılacak. Mahalle sakinleri peşin ya da 5 yıla kadar taksit imkanıyla oturdukları evlerin tapularına kavuşacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Sarıyer'in Pınar ve Rumeli Hisarı mahallelerindeki 55 senelik bekleyişe son verdi. İBB, hak sahiplerini tapularına kavuşturacak süreci başlattı. Mülkiyeti İBB'de olan arsalar, yalnız üstünde binası olan hak sahiplerine satılacak. Mahalle sakinleri peşin ya da 5 yıla kadar taksit imkanıyla oturdukları evlerin tapularına kavuşacak.

İBB, Sarıyer ilçesi Pınar ve Rumelihisarı mahallerinin tapu sorununa son verdiğini duyurdu. Yapılan açıklamaya nazaran, mülkiyeti İBB'ye ilişik olan Pınar ve Rumelihisarı mahallelerindeki arsalar, yalnız üstünde binası olan hak sahiplerine satılacak. İBB Meclisi'nin bu doğrultuda çıkan 7 Temmuz 2022 zamanı kararıyla mahalle sakinleri, kendi evlerinin tapusuna haiz olma olanağına kavuşacak.

DURUMU İYİ OLMAYAN HAK SAHİPLERİNE 5 YILA KADAR TAKSİT İMKANI GETİRİLDİ

İki mahallede toplam 5 bin 407 haneyi tapu sahibi yapmak istediklerini belirten İBB Emlak Daire Başkanı Kağan Sürmegöz, "Peşin ödemeleri halinde 3 ay içinde tapularını hisseli olarak kendilerine teslim edeceğiz. Ayrıca durumu olmayanlar için de 5 yıla kadar taksit imkanı sunuyoruz. İBB Bakırköy Ek Hizmet Binası yada Sarıyer Belediyesi'ne kendilerinden istediğimiz evraklarla başvurarak süreci başlatmış olacaklar" dedi.

HAK SAHİPLERİ BİR DİLEKÇE İLE BAŞVURARAK, SÜRECİ BAŞLATABİLECEK

Hak sahipleri dilekçe ve dilekçede belirtilen evraklarla İBB Bakırköy Ek Hizmet binası yada Sarıyer Belediyesi'ne başvurarak işlemleri başlatacak. Peşin ya da dar gelirlilik şartını elde eden hak sahipleri için taksitle ödeme imkanı sunulacak. Başvurular incelendikten sonrasında satış şekline nazaran İBB Encümen Kararı alıp kendilerine bildirilecek. Ödemeyi peşin yaptıkları takdirde 3 ay içinde hisseli tapularını alabilecekler. Taksitli ödemeyi tercih edenlerle de düşük ödemelerle taksit sözleşmesi yapılacak. Ödemeleri bittikten sonrasında onlar da hisseli tapularını alabilecekler.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.