Savcılıktan Kılıçdaroğlu'na soruşturma!

Savcılıktan Kılıçdaroğlu'na soruşturma!

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun dün yaptığı ve başbakan olduğu 2013 yılında ABD'de görülen davada itirafçı olan Rıza Sarraf hakkında, Sarraf'ın yolsuzluk işlemleri...

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun dün yaptığı ve başbakan olduğu 2013 yılında ABD'de görülen davada itirafçı olan Rıza Sarraf hakkında, Sarraf'ın yolsuzluk işlemleri yaptığı ve bu durumun hükümetin aleyhine kullanılabileceğine yönelik MİT raporunu görmezden geldiğini belirttiği konuşması hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunmuştu.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, bu başvuru doğrultusunda Kemal Kılıçdaroğlu'na "Cumhurbaşkanına hakaret" suçlamasıyla soruşturma başlattı.

Açıklamayı Erdoğan'ın avukatı Hüseyin Aydın yaptı.

Kılıçdaroğlu'nun dün katıldığı Türk kadınına seçme ve seçilme hakkı verilişinin yıldönümü dolayısıyla düzenlenen programda, Erdoğan'a yönelik ifadeleri dolayısıyla suç duyurusunda bulunduklarını belirtti.

Dilekçede, "Kılıçdaroğlu'nun sarf ettiği ifadeler Fethullahçı Terör Örgütü'nün cumhurbaşkanına yönelik yürüttüğü algı oluşturma çabalarının bir parçası olup münferit bir hadise olarak değerlendirilmesi mümkün değildir" ifadeleri yer aldı. 

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem