SBF'de hocalar cübbe bıraktı!

SBF'de hocalar cübbe bıraktı!

686 sayılı KHK ile en çok akademisyenin ihraç edildiği Ankara Üniversitesi'nde sular durulmuyor. Üniversite'nin Cebeci Kampüsünde bulunan Siyasal Bilgiler Fakültesi (SBF) önünde bugün ihraçları protesto etmek için toplanan akademisyenlere...

686 sayılı KHK ile en çok akademisyenin ihraç edildiği Ankara Üniversitesi'nde sular durulmuyor. Üniversite'nin Cebeci Kampüsünde bulunan Siyasal Bilgiler Fakültesi (SBF) önünde bugün ihraçları protesto etmek için toplanan akademisyenlere ve destek veren öğrencilere polis müdahale etti. 

HOCALAR CÜBBE ÇIKARDI

CHP'li milletvekilleri, çeşitli sendika ve sivil toplum örgütlerinin de destek verdiği eylemde, basın açıklaması yapmak için kampüse girmek isteyen akademisyenlere polis izin vermedi. Polisler, kampüs önünde iki adakemisyeni gözlatına aldı.

Toplanan grubun gergin bkeleyişi devam ediyor.

SBF'ni önüne TOMA ve çok sayıda polis gönderildi.

CÜBBELERİNİ ÇIKARDILAR

KHK ile ihraç edilen akademisyenler ve onlara destek veren bazı hocalar, cübbelerini çıkararak kampüs girişine bıraktı.

Polisin sert müdahalesi sonrası bazı akademisyenler gözaltına alındı.

POLİS BİBER GAZIYLA SALDIRDI
Akademisyenler ve öğrenciler bina içinde. Binanın çevresini kuşatan polis, gaz mermisi ile dışarı çıkmalarına izin vermedi.

Akademisyen ve öğrenciler bina içine girdi, milletvekillerinin de SBF binasına sığındı ve içeridekiler polis saldırısından korunmak için SBF'nin ön kapısına barikat kurdu. 

ddd.jpg

BASIN AÇIKLAMASI YAPILACAK

Cebeci'deki protesyoya katılan ihraç edilen akademisyenlerden Erdoğan Boz, TELE1 canlı yayınına telefonla bağlanarak yaptığı açıklamada basın açıklaması yapılacağı şeklinde bir duyuru yapıldığını söyledi.

ALİ ŞEKER COPLANDI

Polisler, ihraç edilen akademisyenlere destek vermek için Ankara Üniversitesi'ne giden CHP Milletvekili Ali Şeker'i de copladı.

Polis, ihraçları protesto etmek için akademisyenlerin okul girişine bıraktığı cübbeleri böyle çiğnedi:
ekran-resmi-2017-02-10-13.55.25-001.png

">

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem