Seçim gündeme geldi, Mehmet Özhaseki çark etti

Seçim gündeme geldi, Mehmet Özhaseki çark etti

“Ben imanımın gereği olarak merhametle davranıyorum, gözümün önüne hiç İstanbul Sözleşmesi gelmiyor. Orada birtakım tehlikelere yol açacak umdeler var, onların da kaldırılması lazım''

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Adalet ve Kalkınma Partisi Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki, TV100’de yayınlanan ‘Deniz Tural ile Siyasetin Ev Hali’ isimli programda sorulan soru üzerine LGBTİ+ bireyler için “Madem ki Allah yaratmış, hepsinin başımızın üstünde yeri var. Onu Allah’ın yarattığı bir emanet gibi görmek her kulun vazifesi diye düşünüyorum. Her inançlı insanın işi diye düşünüyorum. Onun dışında saygı duymak ve tercihlerine sonuna kadar saygı duymaktan başka elimizden bir şey gelmez bana göre” diye konuştu.

DAHA ÖNCE HEDEF ALMIŞTI, ŞİMDİ AĞIZ DEĞİŞTİRDİ

AKP’li Özhaseki, geçen yıl İstanbul Sözleşmesi hakkında yaptığı açıklamada Hz. Peygamberin sözünden alıntı yaparak kadın haklarının 1400 yıl önceden beri var olduğunu ifade etmiş ve LGBTİ+’ları hedef almıştı. Özhaseki o tarihte şunları kaydetti:

“Ben imanımın gereği olarak merhametle davranıyorum, gözümün önüne hiç İstanbul Sözleşmesi gelmiyor. Orada birtakım tehlikelere yol açacak umdeler var, onların da kaldırılması lazım. Üçüncü cins dediğimiz, hemcinslerin evliliğine gidecek bir yolu açıyorsa bunu bir tehlike olarak görmek lazım. Yoksa biz kadına şiddeti engelleyecek her türlü yasa neyse arkasında dimdik dururuz. Bırakın öldürmeyi, kesmeyi, tokat atmayı, yan bile bakmayı yasaklayacak her türlü tedbire başvururuz”

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem