Seçim öncesi yüzlerce hayali bankamatik memuru atandı!

Seçim öncesi yüzlerce hayali bankamatik memuru atandı!

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Şanlıurfa Milletvekili Ayşe Sürücü, Şanlıurfa''da 250 kişinin hayali bankamatik memuru olarak atanması iddiasını İçişleri Bakanı Süleyman Soylu''ya sordu.

ABC Haber Merkezi

Şanlıurfa yerel basınında yer alan habere göre Şanlıurfa Büyükşehir belediyesi Nisan 2018’den itibaren içerisinde emeklilerin de olduğun yaklaşık bin 900 personel alımı yaptığı, söz konusu personelden yaklaşık 250 kişinin hayali bankamatik memuru olduğu iddiasını HDP Şanlıurfa Milletvekili Ayşe Sürücü Meclis'e taşıdı. Basına yansıyan iddialara göre hayali personel için aylık yaklaşık 625 bin TL’nin ödendiği ifade edilmektedir. 

HDP Şanlıurfa Milletvekili Ayşe Sürücü İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya cevaplaması için şu soruları sordu; 

1. Bakanlığınızca söz konusu yolsuzluk iddiası ile ilgili herhangi bir soruşturma yapılmış mıdır? Yapılmışsa söz konusu soruşturma hangi aşamadadır?

2. Ocak 2018 ve Şubat 2019 tarihleri arasında Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesince taşeron, sözleşmeli ve kadrolu personel dahil toplam kaç personel alımı yapılmıştır? Alım yapılan personeller hangi birim ve alanlarda görevlendirilmiştir?
 

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem