'Seçim yenilenirse ‘zelzele oldu’ demektir, iktidar mensupları kaçacak delik arar'

'Seçim yenilenirse ‘zelzele oldu’ demektir, iktidar mensupları kaçacak delik arar'

Seçimin hiçbir kıymeti yok' anlamına gelir. Bundan sonra iktidarı tatmin etmeyen bir seçim kabul görmeyecek demektir. İktidar mensupları kaçacak delik arar

YSK'dan seçimin yenilenmesi gibi bir karar çıkmayacağını umduğunu söyle Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, aksi durumda  "Bu, 'Seçimin hiçbir kıymeti yok' anlamına gelir. Bundan sonra iktidarı tatmin etmeyen bir seçim kabul görmeyecek demektir. Böyle bir şey olursa iktidar mensupları kaçacak delik arar" dedi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı kazanan Ekrem İmamoğlu'na henüz mazbatasının verilmemesine ilişkin Saray'ı uyardı... Karamollaoğlu, Erdoğan’ın bir yandan tek adam olduğunu, diğer yandan hukuku üstün tutan biri gibi görünmeye çalıştığını, bunun da çelişki yarattığını söyledi.

Erdoğan’ın denge kuramadıkça ve politika değişikliğine gitmedikçe daha da sertleşmesinden endişe duyduğunu belirten Karamollaoğlu, Duvar'a konuştu. Karamollaoğlu, “Sadece diktatör ülkelerde var böyle bir yönetim tarzı. Bir kişi var ve denetleyemiyor. Bu değişmeden yol alınamaz. Hem her şeyi söyleyecek, baskı altında tutmaya çalışacak ama sonra ‘Hukuk’ diyor, ‘Son kararı YSK verir’ diyor. Onu da söylemek zorunda” yorumu yaptı.

Karamollaoğlu, YSK’den seçimin yenilenmesi kararının çıkıp çıkmayacağına ilişkin soruya ise şu yanıtı verdi:

"Benim kanaatim %99,9 seçimin yenileme kararı verilmez. Vermez bu mahkeme. Ben o kanaatteyim. Yüzbinde bir ihtimal belki olabilir, o zaman da “zelzele oldu” demektir. Bu, “Seçimin hiçbir kıymeti yok” anlamına gelir. Çünkü bundan sonra iktidarı tatmin etmeyen bir seçim kabul görmeyecek demektir.

Şartlar nasıl oluşur bilemem ama biz her şeye rağmen çözümün yine buradan geçeceğine inanıyoruz. Ancak böyle bir şey olursa Türkiye öyle bir noktaya gelir ki, iktidar mensupları kaçacak delik arar."

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika