Seçimi kaybeden MHP'li yetkililerden, 14 yaşındaki sporculara skandal uygulama!

Seçimi kaybeden MHP'li yetkililerden, 14 yaşındaki sporculara skandal uygulama!

Adana'da seçimi kaybeden MHP'li büyükşehir yetkilileri, kentten Çanakkale'ye giden Adana Büyükşehir Belediye U14 Kız Basketbol Takımı'nın otel

Adana'da seçimi kaybeden MHP'li büyükşehir yetkilileri, kentten Çanakkale'ye giden Adana Büyükşehir Belediye U14 Kız Basketbol Takımı'nın otel rezervasyonunu iptal etti.

Türkiye Şampiyonası için Adana'dan Çanakkale'ye giden U14 Kız Basketbol Takımı oyuncuları 14 saatlik yolculuktan sonra geri dönmek zorunda kaldı.

Sözcü'den Mehmet Andaç'ın haberine göre, Türkiye Basketbol Federasyonu'nun 'Yurtiçi Faaliyetleri Programı' kapsamında organize edilen U14 Erkekler ve Kızlar Anadolu Şampiyonaları Yarı Finalleri bugün Çanakkale'de düzenleniyor.

Adana Büyükşehir Belediyesi U14 Basketbol Kız Takımı ise turnuvaya katılmak üzere yolda oldukları sırada belediye yetkilileri tarafından geri çağrıldı. Otel rezervasyonunun iptal edildiği ve şehre geri dönmeleri söylenen U14 Takımı büyük bir şok yaşadı. Çanakkale'ye 100 kilometre kala geri dönen sporcuların yaşadığı mağduriyetin gerekçesi olarak seçimlerde belediyenin kaybedilmesi olarak yorumlandı.

ÇANAKKALE BELEDİYE BAŞKANI'NDAN DAVET

Konuyla ilgili açıklama yapan Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, sporcuları Çanakkale'ye davet etti.

Gökhan, "Ben daha sonra öğrendim. Dün kızlar U14 turnuvası için Çanakkale'ye müsabakaya geliyorlar. Adana Büyükşehir Belediyesi'nin takımıymış. Onları buraya yollamışlar. Sonra şehre 100 kilometre kala telefon edip geri çağırıyorlar. Biz de dedik gelsinler, ağırlarız ama onlar dönmüş oldular. Çocuk kızlarımızı bekliyorum aileleri ile beraber. Ağırlayacağız onları. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı da yerine yerleşsin. Veliler ile görüştük, bize teşekkür ettiler ama yetmez. O çocukları getireceğiz buralara" diye konuştu.

Sosyal medya hesabından da açıklama yapan Gökhan, "Zamanında bilgimiz olsaydı onları gerekirse evlerimizde ağırlar, yine de emek verdikleri turnuvaya katılımlarını sağlardık" dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Son Dakika