Seçimler için Türkiye’ye gelen İngiliz gazeteci sınır dışı edildi!

Seçimler için Türkiye’ye gelen İngiliz gazeteci sınır dışı edildi!

İngiltere’de yayın yapan Morning Star gazetesi editörlerinden Steve Sweeney, yerel seçimleri izlemek için Türkiye’ye giriş yaptığı sırada gözaltına alındı. Gözaltında bir gece tutulan gazeteci cuma günü sınır dışı...

İngiltere’de yayın yapan Morning Star gazetesi editörlerinden Steve Sweeney, yerel seçimleri izlemek için Türkiye’ye giriş yaptığı sırada gözaltına alındı. Gözaltında bir gece tutulan gazeteci cuma günü sınır dışı edildi.

Yerel seçimleri izlemek için Türkiye'ye gelen gazeteci Steve Sweeney uçaktan indikten sonra gözaltına alındı. Sweeney geceyi nezarethanede geçirdikten sonra cuma sabahı sınır dışı edildi. Gazeteci, yerel seçimleri doğu ve güneydoğu illerinde takip etmeyi planlıyordu.

Morning Star gazetesinin Twitter hesabından yapılan açıklamada Sweeney Cuma günü öğle saatlerinde ülkesine geri döndüğü aktarıldı.

Açıklamada “Star’ın uluslararası editörü Sweeney, tartışmalı yerel seçimleri takip etmek üzere gittiği Türkiye’den sınır dışı edildikten sonra Britanya’ya geri döndü. Kendisi yorgun ama iyi. (Recep Tayyip) Erdoğan rejiminin insan hakları ihlallerine karşı daha fazla sesini yükseltmeye kararlı olduğunu söylüyor” ifadelerine yer verildi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika