Sedat Peker anketi: Halkın yüzde 72'si inanıyor

Sedat Peker anketi: Halkın yüzde 72'si inanıyor

MAK Araştırma Şirketi Başkanı Mehmet Ali Kulat, yapılan son ankete ilişkin açıklamalarda bulundu.

Kulat, "Halkın yüzde 91'i Sedat Peker'in iddialarından haberdar, yüzde 72'si iddialar doğru diyor, yüzde 28'i ise inanmıyor" dedi.

MAK Araştırma Şirketi Başkanı Mehmet Ali Kulat, katıldığı bir radyo programında MAK Araştırma'nın yaptığı son anketin sonuçlarını açıkladı. Ankette Sedat Peker detaylarını paylaşan Kulat, "Halkın yüzde 91'i Sedat Peker'in iddialarından haberdar, yüzde 72'si iddialar doğru diyor, yüzde 28'i ise inanmıyor" ifadelerini kullandı. Partilerin oy oranlarına ilişkin açıklamalarda bulunan Kulat, "Anket sonuçlarına göre; AK Parti 30, MHP 7,5, CHP 26, İYİ Parti 17, HDP 8,5 oy alıyor. AK Parti 8 ay sonra yüzde 30'u gördü." diye konuştu.


SEDAT PEKER'DEN RÜŞVET VE YOLSUZLUK İDDİALARI
Sedat Peker, geçtiğimiz günlerde Bank Asya’nın 16 yıl yöneticiliğini yaptıktan sonra Halk Bankası Genel Müdürlüğüne atanan ve daha sonra SPK'nın başına getirilen Ali Fuat Taşkesenlioğlu, AK Parti Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu, Cumhurbaşkanı Danışmanı Serkan Taranoğlu ve Türkiye Odalar Borsalar Birliği Deniz Meclisi Üyesi Salih Orakçı’nın yolsuzluk ağı kurduğunu ileri sürmüştü. Peker, SPK Başkanı'nın AK Parti Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu’nun, Marka Yatırım Holding’in sahibi Mine Tozlu Sineren’den sorunlarının çözümü için "12 milyon TL rüşvet istediğini" iddia etmişti.