Sedat Peker dosyasında 'Robin Hood' detayı!

Sedat Peker dosyasında 'Robin Hood' detayı!

Sedat Peker'in sosyal medyasını yönettiği iddia edilen Ferhan A.'nın Peker'i sosyal medyada iş insanı ve Robin Hood olarak olarak göstermeye çalıştığı belirlendi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, 9 Nisan Cuma günü sabah 06.00 sıralarında Sedat Peker ve adamlarına operasyon düzenlendi. İstanbul merkezli 5 ilde 121 adrese düzenlenen operasyonlarda 52 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan isimlerden biri dikkat çekti. Ferhan A. isimli kişinin Sedat Peker'in sosyal medyasını yöneten kişi olduğu tespit edildi. Ferhan A.'nın Sedat Peker'i sosyal medyada iş insanı ve Robin Hood olarak olarak göstermeye çalıştığı belirlendi. Ferhan A.'nın ayrıca sosyal medyada robot hesaplar kullanıp, örgüte sempati duyan kişilere yönelik çalışarak, eleman temin ettiği tespit edildi.  Ferhan A.'nın evinde yapılan aramada ise çok sayıda dijital malzeme ele geçirildi.

Adil Serdar Saçan uyarmıştı

23 Nisan 2020 tarihli Sözcü gazetesi haberinde, Organize Suçlarla Mücadele Eski Müdürü Avukat Adil Serdar Saçan yeni infaz düzenlenmesi ile tahliye edilen suç örgütü liderleri ile üyelerinin, yeniden güç toplamaya çalışmak için eski işlerine dönerek harekete geçebileceklerini öne sürmüş ve o dönemlerde artan yerli Robin Hood söylentilerinin arkasında da taban arayışı içindeki mafya örgütlerinin olduğunu savunmuştu.

Sedat Peker iddiaları reddetmişti

Sedat Peker, kendisinin Yerli Robin Hood sanılmasının ardından sosyal medya hesabından şunları yazmıştı: 

Ulusal medyada bakkalların veresiye defterini ödeyen ‘Robin Hood’ isimli hayırsever kişi şahsım değildir. Bu konuyla ilgili bana teşekkür eden insanlar oluyor. Ben herhangi birinin cömertliğini sahiplenecek bir kişi asla değilim. Bu kişi her kimse YÜCE ALLAH’ım hayrını kabul etsin.

GENEL