Sedat Peker gündeme getirdi. Orhan Özyurt kimdir, Soylu ile bağlantısı ne?

Sedat Peker gündeme getirdi. Orhan Özyurt kimdir, Soylu ile bağlantısı ne?

Sedat Peker gündeme getirdi. Orhan Özyurt kimdir, Soylu ile bağlantısı ne?

Orhan Özyurt, Sedat Peker'in iddialarında Süleyman Soylu'nun en büyük kasası olduğu yönündeki iddiasında ismi geçiyor. Peki, Orhan Özyurt kimdir? Orhan Özyurt aslen nereli kaç yaşında... İşte detaylar

Orhan Özyurt kimdir? Orhan Özyurt aslen nereli kaç yaşında
 
Orhan Özyurt, Özyurt A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapıyor. İnşaat ve madencilik alanında faaliyet yapan Orhan Özyurt ismi Sedat Peker'in iddialarında geçiyor. Orhan Özyurt'un Süleyman Soylu'nun en büyük kasalarından biri olduğu iddia edildi. Bu gelişmenin ardından Orhan Özyurt'un hayatı Orhan Özyurt'un aslen nereli ve kaç yaşında olduğu aranmaya başladı. Orhan Özyurt hakkında detaylı bilgiler Orhan Özyurt kimdir biyografi içeriğimizde... 

ORHAN ÖZYURT KİMDİR?

Orhan Özyurt, 1961 yılında Trabzon’da hayata gelmiştir. Eğitimci bir babanın 2. çocuğudur. Toplam beş kardeş olan Orhan Özyurt inşaat alanında faaliyet göstermektedir. 

lköğretim ve lise tahsilini İstanbul’da bitirdikten sonra 1986 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi, İktisat bölümü ve bununla birlikte İşletme ve Sosyal Siyaset programından başarıyla mezun olmuştur.

Günümüzde kurucusu olduğu Özyurt A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı olarak aktif bir şekilde görevine devam etmektedir. 

Orhan Özyurt iş hayatı alanında eğitim döneminden itibaren oldukça aktif bir yol izlemiştir. 1986 yılında Üniversiteyi bitirince ilk iş olarak aile işletmesi olan taş ocaklarının başına geçmiştir.

1992 yılında aile bireylerinin katkısı ile aile şirketi olarak Özyurt A.Ş.‘ yi kurmuş ve taahhüt işleri alanında uzun yıllar hizmet sunmuştur.

Aynı zamanda beton, beton elemanları ve asfalt üretimi de yaparak inşaat hizmetleri alt yapısı konusunda oldukça sağlam adımlar atılmıştır.

İstanbul’da çeşitli belediyeler ve özel idarelerle taahhüt hizmeti sunan Özyurt A.Ş. 1997 yılında firma bünyesinde proje gurubu kurarak kendi projelerinin de startını vermeye başlamıştır.

Ayrıca Özyurt A.Ş bünyesinde Asfalt üniteleri, taş ocakları, Beton elemanları ve Beton tesisleri yer almaktadır. 

Orhan Özyurt evli ve 3 çocuk babasıdır. 

 

Etiketler :