Sedat Peker gündeme getirmişti: Demirören'den 1,5 milyar dolarlık borç için yapılandırma girişimi

Demirören'in Ziraat Bankası'ndan aldığı 700 milyon dolarlık kredi ile 1.5 milyar dolar tutarındaki borçlarını yeniden yapılandırmak için bankalarla görüştüğü öne sürüldü.

Demirören Holding’in 2018 yılında Doğan Medya grubunu satın almak için Ziraat Bankası’ndan aldığı 700 milyon dolarlık kredinin akıbeti merak edilirken dikkat çekici bir gelişme yaşandı.

Bloomberg'de yer alan haberde, Hürriyet, Milliyet, Kanal D gibi yayın kuruluşlarının sahibi Demirören Holding'in Ziraat Bankası’yla sürdürülen görüşmelerde daha önce kullanılan 700 milyon dolarlık kredi ile 150 milyon dolarlık faizin yeniden yapılandırılmasının ele alındığı kaydedildi.

Haberde, yeniden yapılandırmanın gazete okuru ve TV izleyici sayısında yaşanan düşüşle baş etmeye çalışan gruba yardımcı olacağı değerlendirmesinde bulundu.

Demirören’in söz konusu krediyi kullanmasından bu yana TL’nin dolar karşısında yaklaşık yüzde 50 değer yitirdiğine de dikkat çekildi.

MEDYA VE PİYANGO

Yeniden yapılandırılması görüşülen kredilerin geri kalan kısmının ise Milli Piyango gibi diğer şirket satın alımlarında kullanılanlar olduğu belirtildi. Öte yandan borcun birikmiş faizlerle birlikte 850 milyon dolara ulaştığı da iddia edildi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Otomotiv