Sedat Peker iddia etmişti: Ukrayna'daki AVM'de 'iki gizemli' Türk yatırımcı

Sedat Peker iddia etmişti: Ukrayna'daki AVM'de 'iki gizemli' Türk yatırımcı

Sedat Peker'in bugünkü iddiasında yer alan Victoria Garden adlı AVM'nin resmi sitesinde, AVM'nin iki Türk yatırımcı tarafından alındığı ve satış bedelinin açıklanmayacağı bilgisi yer alıyor.

ABC Gazetesi ÖZEL

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, Ukrayna’nın Lviv kentinde Victoria Garden adlı bir AVM’ye FETÖ’cülerin çöktüğünü öne sürdü. Cihan Ekşioğlu’nun da bu olayda dahli olduğunu iddia eden Peker, “Yaşın genç olsa da fetö borsasının ilk kurulmasındaki mucitlerden biri sensin. fetönün en önemli prenslerinden olan burak başlıları ayarlayıp onunla iş birliğine gittiniz. İlk işiniz Ukrayna’nın Lviv şehrindeki Victoria Gardens alışveriş merkezine çöktünüz. O alışveriş merkezinin gerçek sahibi olan A… hakkında Sabah gazetesinde zekeriya özü yurtdışına kaçıran kişi diye haber yaptırıp adamın Türkiye’ye gelmesine engel oldunuz” ifadelerini kullandı.

AVM'nin sitesinde yer alıyor

AVM’nin sahibi olduğu şirketin resmi sitesinde 7 Mart 2018’de yayımlanan haberde; Victoria Garden adlı AVM’nin iki ‘gizli’ Türk yatırımcı tarafından alındığı bilgisi yer alıyor. Tarafların satış değerini açıklamama konusunda da anlaştıkları ifade ediliyor.

ekran-resmi-2021-06-28-20-33-08.png

SİTEDEKİ HABERİ BURADAN OKUYABİLİRSİNİZ