Sedat Peker ile gündeme gelen ismin öldürülmeden önceki HTS kayıtları çıktı

Sedat Peker ile gündeme gelen ismin öldürülmeden önceki HTS kayıtları çıktı

Suç örgütü lideri Sedat Peker, Adalet ve Kalkınma Partisi İzmir İl İkinci Başkanı Ahmet Kurtuluş’un öldürtüldüğünü gündeme getirmişti. Kurtuluş’un evinde infaz edilmeden bir gün önce Peker ile telefon görüşmesi yaptığı ortaya çıktı.

Sedat Peker, “Yüksek mevkideki bürokratların ve siyasilerin kurtarılabilmesi için eski İzmir AK Parti il ikinci başkanı Ahmet Kurtuluş’u öldürttüler” iddiasını öne sürmüştü. Peker’in, eski Adalet ve Kalkınma Partisi İzmir İl Başkan Yardımcısı Ahmet Kurtuluş’la, evinde infaz edilmesinden bir gün önce telefon görüşmesi yaptığı ortaya çıktı.

Ahmet Kurtuluş, İzmir’deki FETÖ Borsası davasının sanığıyken, ev hapsinde tutulmuştu. Bu sırada 30 Mayıs 2019’da polis kılığında konutuna gelen Yener Toga isimli tetikçi tarafından 5 yaşındaki çocuğunun gözleri önünde öldürülmüştü. Sedat Peker, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Kurtuluş ile ilgili iddialar öne sürmüş, “Bu olayı tüm detaylarıyla anlattığımda zannederim ki gündem çok karışacak” demişti. Peker ayrıca “Yüksek mevkideki bürokratların ve siyasilerin kurtarılabilmesi için Ahmet kardeşimi öldürttüler” ifadelerini kullanmıştı.

HTS KAYITLARINA ULAŞILDI

Sedat Peker’in Ahmet Kurtuluş’la, öldürüldüğü günden bir gün önce, 29 Mayıs 2019 günü, aynı saatlerde 3 ayrı telefon görüşmesi yaptığı ortaya çıktı. HTS kayıtlarına göre, Ahmet Kurtuluş öldürüldüğü ay, telefonunda ‘Reis Sedat Peker’ olarak kayıtlı numaradan 10 kez aranıyor. Bunlardan 7’si cevapsız kalıyor.

Mayıs 2019’daki telefon trafiği şöyle:

3 Mayıs: Sedat Peker Facetime üzerinden arıyor, konuşuyorlar. Ahmet Kurtuluş’un bu konuşmadan bir saat sonra cevapsız kalan araması üzerine Peker yeniden arıyor.

16 Mayıs: Peker’den 3 cevapsız arama. Yanıtsız kalan son aramadan 10 saniye sonra Ahmet Kurtuluş dönüş yapıyor ve konuşuyorlar.

22 Mayıs: Peker’den 2 cevapsız arama.

28 Mayıs: Peker yine arıyor cevap verilmiyor.

CİNAYETTEN BİR GÜN ÖNCE

29 Mayıs: Ahmet Kurtuluş’un telefonundan saat 21.50’de Whatsapp üzerinden dönüş yapılıyor, bu sefer Sedat Peker yanıt vermiyor. Kurtuluş saat 22.12’de bir kez daha arıyor, Peker’le 11 saniye konuşup kapatıyorlar. Sedat Peker Facetime’dan geri arıyor ve 1 dakika 47 saniye konuşuyorlar. 5 dakika sonra Ahmet Kurtuluş tarafından 30 saniyelik bir arama daha gerçekleştiriliyor.

312227-821x447.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem