Sedat Peker'den Barış Terkoğlu'na: Yarın inceleyeceğim, hatalıysam özür dileyeceğim

Sedat Peker'den Barış Terkoğlu'na: Yarın inceleyeceğim, hatalıysam özür dileyeceğim

Sedat Peker'in bahsettiği Burak Başlılar'a verilen takipsizlik kararına ilişkin Barış Terkoğlu belge paylaştı. Ancak belgede imzası bulunan savcı ile Peker'in bahsettiği isim uyuşmadı. Peker bunun üzerine açıklama yaptı.

Gazeteci Barış Terkoğlu, Halk TV’de yayımlanan Şirin Payzın ile Sözüm var programında Sedat Peker’in iddia ettiği Burak Başlılar’a verilen takipsizlik kararıyla ilgili bir belge paylaştı. Terkoğlu, Başlılar hakkında iki farklı takipsizlik kararı olduğunu ancak imzası bulunan savcının Sedat Peker’in iddia ettiği savcıdan farklı olduğunu söyledi.

Bunun üzerine Sedat Peker sosyal medya üzerinden yanıt verdi. Peker, yarın dosyaları tekrar inceleyeceğini ve hatalı olması durumunda özür dileyeceğini belirtti.

Peker’in açıklaması şöyle:

Sayın Şirin Payzın hanımefendi, paylaştığım tweetlerdeki burak başlılara takipsizlik kararını veren Barış beyin evrakını yayınlayan savcıdır.Benim yeni söylediğim bir şey var.Bu kişiye fetönün prensi olduğu halde 2 3 ay önce İstanbul adliyesindeki Mesut Erdinç Bayhan isimli terör savcısının verdiği yeni takipsizlik kararıdır.burak başlılar ne kadar masumsa zekeriya öz ve fethullah gülen de o kadar masumdur.Konu duygusal yani $ Sayın savcının ismini karıştırdıysam ben özür dilemesini de erdem bilirim.Yarın dosyaları tekrardan inceleyeceğim

Etiketler :