Sedat Peker'den Cenk Çelik'in öldürülmesine ilişkin açıklama: Bu tip bir cinayetle ilişkilendirilmem asla mümkün değildir

Sedat Peker'den Cenk Çelik'in öldürülmesine ilişkin açıklama: Bu tip bir cinayetle ilişkilendirilmem asla mümkün değildir

Sedat Peker'in avukatı Ersan Barkın, sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile müvekkili Sedat Peker'in silahlı saldırıda hayatını kaybeden Cenk Çelik olayıyla bir ilgisi olmadığını belirtti.

Sedat Peker'in avukatı Ersan Barkın bugün silahlı saldırıda hayatını kaybeden Cenk Çelik olayı ile alakalı dikkat çeken açıklamalarda bulundu.
Barkın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda müvekkili Sedat Peker ile gerçekleştirdiği FaceTime görüşmesine ait detayları paylaştı.
Barkın'ın açıklamaları şu şekilde;

“Bugüne kadar sosyal medyada çoluk -çocuk, genç-yaşlı birçok kişi şahsıma hakaret videoları yayımlamaktaydı. Hiçbirine karşı tek karşı eylemde bulunmamışken, bıçak sırtında yaşadığım bu anda, böyle bir cinayeti işlettiğimi düşünmek en basit tanımıyla safdillik olur. Bazı güçler tarafından öldürülmem amaçlanırken, yakınlarıma saldırılar düzenlenirken, bana hiçbir fayda sağlamayacak bu tip bir cinayetle ilişkilendirilmem asla mümkün değildir. Bugün, yakınımda olduğu bilinen Seyfi Gedikli isimli arkadaşın ana-babasının ve kızlarının kaldığı evin kapısına silahla ateş edildi. Bana sevgi besleyen insanları yıldırma amacıyla yapılan kriminal çalışmalar devam etmektedir. Dijital tecrit altında iken bu yönde komplolara başvurmak asla onurlu bir davranış değildir.”  Sayın Sedat Peker ile yaptığım görüşmenin kamuoyunu yakından ilgilendirdiğini düşünerek paylaşmak isterim.

İŞTE BARKIN'IN PAYLAŞIMI
 
Müvekkilim Sayın Sedat Peker’le FaceTime üzerinden yapmış olduğumuz görüşmede,kendisi bugün yaşanan cinayet eylemine dair şunları söyledi: