Sedat Peker'den jandarmaya 'Yeşil' hatırlatması

Sedat Peker'den jandarmaya 'Yeşil' hatırlatması

Organize suç örgütü lideri firari Sedat Peker, iddialarını yalanlayan Jandarma Genel Komutanlığına 'Yeşil' kod adlı şahsın 6 sivili yok etmesini hatırlatarak yanıt verdi.

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, Kırgızistanlı gazeteci Yeldana Kahraman'ın, AK Parti Elazığ Milletvekili Tolga Ağar tarafından cinsel saldırıya uğradığını ve jandarmaya şikayetçi olduktan bir gün sonra öldürüldüğünü öne sürmüştü. Peker'in iddiasına göre olayın ardından Mehmet Ağar, oğlu Tolga Ağar'ı helikopterle almıştı.

Tolga Ağar'dan çelişkili açıklamalar

Önce Jandarma Genel Komutanlığı dün gece yaptığı açıklamayla bu iddiayı yalanladı ve Yeldana Kahraman'ın jandarmaya şikayette bulunmadığını öne sürdü. Ardından bu sabah Tolga Ağar bir açıklama yaptı. Ağar açıklamasında Yeldana Kahraman dosyasının kapatıldığını, soruşturmanın tamamlandığını ve kendisine ilişkin bir şüphe bulunmadığını söyledi.

Sedat Peker'den jandarmaya yanıt: Yeşil'i hatırlattı

Sedat Peker, Tolga Ağar'ın açıklamasından birkaç saat önce Jandarma Genel Komutanlığının açıklamasına yanıt vermişti. Peker, "andarma Genel Komutanlığı gibi nadide bir kurumun kamuoyunda yapılan bu tip tartışmalara savcılık yazısı olmadan dahil olması bence çok doğru bir davranış değil. Ben öldürülen kız kardeşimizin helikopterle alındığını iddia etmedim. Derin devletimizin başı mehmet ağarın oğlunu helikopterle aldığını söyledim. Ayrıca yeşilin jandarma karakolundan 6 sivili alıp yok ettiği gerçeği ve bunun gibi birçok olay ortadayken öldürülmüş bir kızın bir gün önce verdiği şikayet dilekçesinin yırtılarak yok edilemeyeceğine inanmak safdillik olur (hele ki mehmet ağar gerçeği ortadayken)" demişti.

GENEL