Sedat Peker'den "Türkiye'ye getirilecek" iddialarına yanıt

Sedat Peker'den "Türkiye'ye getirilecek" iddialarına yanıt

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, Türkiye'ye getirileceği yönündeki iddialara sert yanıt verdi.

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, Türkiye'ye getirileceği yönündeki iddialara sert yanıt verdi. Interpol araması olmadığını söyleyen Peker, "Uluslararası hukuka göre beni kimse Türkiye’ye yollayamaz. Eğer yollanırsam bu uluslararası suç olur" dedi.

Peker'in açıklamaları şöyle:

Bazı haber sitelerinde şu şekilde haberler yapıyorlar, daha önce yakalanan iki tane Birleşik Arap Emirlikleri istihbaratçısına karşılık Sedat Peker her an alınıp Türkiye’ye getirilebilir diye.

Siz doğduğunuzda beyin bölgeniz boş kalmasın diye doktorlar oraya delikli gri sünger koymuşlar. Aklınızca benim psikolojime zarar vermeye çalışıyorsunuz. Siz galiba unuttunuz, ben sizi önce deli edip sonra tedavi edecek doktorunuzum.

İnternette geriye dönüp araştırma yaparsanız yakalandı dediğiniz, iki Birleşik Arap Emirlikleri istihbaratçısı dediğiniz kişilerin biri cezaevindeyken kendini öldürdü haberini görürsünüz (ancak herkes öldürüldüğünü biliyor).

Oğlum, fındık kadar beyninizle beni ruh dünyamda kaosa sürükleyemezsiniz. Ayrıca benim Interpol aranmam dahi yok. Uluslararası hukuka göre beni kimse Türkiye’ye yollayamaz. Eğer yollanırsam bu uluslararası suç olur.