Sedat Peker'in "Kemiklerini kırdırdım" dediği AK Partili eski vekilden sert yanıt

Sedat Peker'in "Kemiklerini kırdırdım" dediği AK Partili eski vekilden sert yanıt

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in, "Devletin karakolunda kemiklerini kırdırdım" dediği Feyzi İşbaşaran'dan yanıt geldi.

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, bugün yayımladığı videoda dönemin AK Parti Milletvekili Feyzi İşbaşaran'ın karakolda uğradığı saldırıyı üstlendi. Peker açıklamasında gülerek "Ben dövdürdüm, devletin karakolda dövdürdüm, avukat kardeşime dövdürdüm" ifadelerini kullandı.

İşbaşaran, Sedat Peker'e sosyal medya üzerinden yanıt verdi. İşbaşaran, "Sen nasıl bir delikanlısın ki..." diye başladığı mesajı "İstediğin kadar Hakan Fidan’a güzellemeler yap, seni oralarda daha fazla öttürmezler, gerisini Mit/polis abilerine anlatırsın" diye bitirdi.

İşbaşaran'ın açıklamaları şöyle:

Sen benim muhatabım değilsin ama videoda adım geçtiği için bir iki şey yazmak istedim. 

Senin muhatabın, hizmet ettiğin Erdoğan, Mehmet Ağar, Korkut Eken ve seni yıllarca kullanan polis teşkilatıdır. 

Eşine, çocuklarına yapılanan üzüldüm ama sen de onları bırakıp kaçmayacaktın!

Sen nasıl bir delikanlısın ki; Bir AKP milletvekili (Metin Külünk), parti teşkilatı ve polisle anlaşarak bir tetikçini gönderip gözaltında elleri kelepçeli birine saldırıyorsun? 

Benim kemiklerim falan kırılmadı ama bir polisin parmağı kırıldı, o polise üzüldüm.

Türkiye’de polis olmadan mafya olmaz.Polisin kanatları altında yıllarca çetecilik faaliyetlerinde bulundun,sana mafya da denilmez.Mafyanın, İtalya’da olduğu gibi kurumsal kimliği var, polisle,istihbarat ile işbirliği yapmaz ama sen polis işbirlikçisisin ve kullanılma süren doldu

Bir de ‘Feyzi İşbaşaran beni şikayet ediyor’ diyorsun. 

Seni kime şikayet ettim veya ediyorum? Şikayet etmem gereken kişi ve kurumlar senin sahiplerin zaten. 

Erdoğan ve ailesini tehdit ediyorsun, seninle onların meselesi, beni hiç ilgilendirmez!

İstediğin kadar Hakan Fidan’a güzellemeler yap, seni oralarda daha fazla öttürmezler, gerisini Mit/polis abilerine anlatırsın

Mit/polis himayesinde mafyacılık oynamanın ömrü bu kadar! Umarım adil yargılanırsın ve cezaevinde başına bir iş getirmezler.

Fevzi İşbaran kimdir?

Elazığlı iş adamı ve siyasetçi.

29 Mayıs 1956'da Elazığ'da doğdu.

Gazi Üniversitesi Ticaret ve Turizm Eğitim Fakültesi'ni bitirdi. Özel sektörde yöneticilik yaptı. Turgut Özal'ın Başbakan Başdanışmanlığı ve Başbakan Özel Kalem Müdürlüğü, Cumhurbaşkanı Başdanışmanlığı görevlerinde bulundu.  TBMM XIX. Dönem İstanbul, XXIII. Dönem Elazığ milletvekiliği yaptı. En son AK Parti'de siyasette bulundu.

Polisle girdiği küfürlü kavgadan sonra kesin ihraç istemiyle AK Parti MYK'sı tarafından Müşterek Disiplin Kurulu’na oybirliğiyle sevkine karar verildi 26 Aralık 2009'da AK Partiden istifa etti.[

İstifası sırasında Erdoğan'ı suçladı

Parlamentoda basın toplantısı düzenleyen İşbaşaran, TBMM Başkanlığına yazdığı istifa dilekçesini, önünde bulunan mikrofona geçirerek, “Bu benim istifam, hediyem olsun Başbakan'a...” dedi.

İşbaşaran, istifa dilekçesinde, “Parti içi demokrasinin işlemediği, benim gibi fikrini ifade eden milletvekillerini şantaj ve tehdit ile susturulmaya çalışıldığı bir partide milletvekili olarak görevimi sürdürmem imkansız hale gelmiştir. Bu nedenle mensubu bulunduğum Adalet ve Kalkınma Partisi'nden istifa ediyorum” ifadesine yer verdi.

“Dünden beri evinin etrafında sivil polislerin dolaşıp durduğunu” öne süren İşbaşaran, “Can ve mal güvenliğimin olmadığını biliyorum. Buradan bütün dünyaya, bütün demokratik ülkelere sesleniyorum, AB üyesi ülkelerin büyükelçilerine sesleniyorum; sesimiz kısıldı. Susturuluyoruz. Şantaj yapılıyor. Ölümle tehdit ediliyoruz. Ailemin ve benim can güvenliğim kalmadı. Eğer benim başıma bir şey gelirse, bunun sorumlusu Tayyip Erdoğan'dır. Erdoğan Baydemir'i hazmetti, beni hazmedemedi.” diye konuştu.

Son Dakika Haberleri