Sedat Peker gündeme getirmişti PEKER, FALYALI İÇİN NE DEMİŞTİ?

Silahlı saldırı sırasında Falyalı’nın şöförü hayatını kaybetti. Falyalı’ya kimliği meçhul kişiler tarafından otomatik silahla ateş açıldığı öğrenildi.

Kuzey Kıbrıs'ta işlettiği kumarhaneler ve Sedat Peker'in iddialarıyla gündeme gelen Halil Falyalı evinin önünde uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti. KKTC güvenlik kaynakları Falyalı'nın hastaneye kaldırıldığını ve yoğun bakımda hayatını kaybettiği bildirildi.

Halil Falyalı’ya saldıranların, MOBESE’den emniyete giren fotoğrafları. Kesin bilgidir… Ayrıntılara devam edeceğim. pic.twitter.com/3RltGK2WeZ

— Erk Acarer (@eacarer) February 8, 2022

2 araç ile evinden çıktı. Kendi Escalade aracındaydı. Arkadaki zırhlı araç ailesini taşıyordu. Falyalı otomatik silahla tarandı. Vücudundan 41 kurşun çıktı!

Türkiye'de Sedat Peker'in iddialarıyla gündeme gelen Kumarhane işletmecisi Halil Falyalı, evinin önünde silahlı saldırıya uğradı ve hayatını kaybetti.

KKTC’nin tanınmış iş insanlarından ve kumarhane işletmecisi Halil Falyalı bu akşam Çatalköy’deki evi önünde aracı içerisinde uğradığı silahlı saldırı sonucunda hayatını kaybetti.

Silahlı saldırı sırasında Falyalı’nın şöförü Murat Demirtaş orada hayatını kaybetti. Hayatını kaybedenler arasında Falyalı'nın ekibinden Türkistan Gülce de olduğu idda ediliyor. Falyalı’ya kimliği meçhul kişiler tarafından otomatik silahla ateş açıldığı öğrenildi. 

AİLE ÜYELERİ DE ARAÇTAYDI

Kibris’da Çatalköy’de silahlı saldırıya uğrayan iş insanı Halil Falyalı’nın şoförü aynı saldırıda hayatını kaybetti.

Otelinden çıkıp evine doğru yol alan Falyalı’nın aracına pusu kuran silahlı saldırganlar taramalı tüfeklerle ateş açtı

Açılan ateş soncu Falyalı’nın şoförü hayatını kaybetti. Hayatını kaybeden şahsın kimliği henüz açıklanmadı.

Öte yandan saldırı sırasında Falyalı’nın eşi ve çocuğun arkadaki araçta olduğu ve saldırıdan yara almadan kurtulduğu belirtildi.

Sedat Peker, Halil Falyalı için ne demişti?

Suriye Lazkiye limanı...

Bu mal yakalandıktan sonra yeni bir güzergah kurmak için Venezuela'ya kim gitti, Binali Yıldırım'ın oğlu Erkam Yıldırım Bey. Bu senenin başında, o mal yakalandıktan sonra iki kez gitti 4 kez kaldı. Karakas'tan geliyor, kuru yük gemileri doğrudan Türkiye'ye geliyor ama konteynır gemileri Dominik'te durup öyle geliyor. Dominik üzerinden de çok yakalanmalar başlayacak. Ben bizim liman çok önemli dedim ya, gemi girmez diyorlar, ben girer mi dedim. 30-35 metrelik yatlarla, 500 ton, bir ton, iki ton kokainler o şekilde dağılıyor. Suriye Lazkiye üzerinden de yapılıyor. Kıbrıs Halil Falyalı, tüm para trafiği buradan yapılıyor. Halil Falyalı'nın Türkiye'de 10 tane dosyası var, neden getirmiyorsunuz. Tüm yasadışı bahis işleri onda, uyuşturucu sevkiyatı. Erkam Yıldırım-Halil Falyalı, birazdan geleceğiz.

Erkam Yıldırım Kıbrıs'a gittiğinde Halil Falyalı'nın misafiri. Ben Binali Bey'in böyle bir organizasyon içinde olduğunu düşünmüyorum. Erkam Yıldırım'la ilgili çekilen kasetler vardı, sonra bu işin aparatı haline geldi. Neden kokain yakalanamıyor, Erkam Yıldırım'ın gemileri üzerinden de değil sadece. Bu organizasyonun Mehmet Ağar da tamamen ortasında. Erkam Yıldırım Süleyman Soylu dostluğuna bakın."
 

 

Önceki ve Sonraki Haberler
Son Dakika