Sefirin Kızı'nın final tarihi belli oldu

Sefirin Kızı'nın final tarihi belli oldu

Ekranların en sevilen dizilerinden Sefirin Kızı'nın final tarihi belli oldu. İzleyicileri üzüntüyle karşıladı.

Sefirin Kızı izleyicisinin bağlılığı ise kısa bir süre önce neredeyse bitti. Sezon ortalarına doğru reytinglerde 6'yı zor gören dizi artık bunun yarısını bile çok zor bir şekilde görmeye başladı. Senaristler Mavi ve Sancar'ın yakınlaşmalarını ekran başındakilere gösterilirken seyirciler ise bu sahnelere tepki gösteriyor. Sancar'ın acı çekmesini isteyen seyirciye Mavi ile aşk yaşatılması seyircinin tamamen ilgisini bıraktırıyor. 

Dün akşam yayınlanan 41. bölümde yaşanılan Mavi ve Sancar yakınlaşma seyirciler tarafından tepki ile karşılandı. "İyice ergen dizisine döndü", "Sancar'ın acı çekmesini istiyorduk konu nerelere geldi", "Bari iki gün üzülseydin be Sancar" gibi yorumlara neden olan son bölüm, reytinglerde de kötü bir sonuç elde etti. AB gruplarında 2 reyting elde eden dizi, ABc1 gruplarında ise 3,5 reyting elde etti.

Her en kadar Tuba Büyüküstün ve Engin Akyürek'in yurtdışındaki hayranları diziye destek verse bile Türkiye içerisinde dizinin izlenme oranları oldukça düştü. Bununla birlikte dizinin Mayıs ayının ilk haftasında final yaparak diziye veda etmesi ihtimallerini gün yüzüne çıkardı. 5 ya da 6 bölüm sonra ekranlara veda etmesi düşünülen dizinin seyircisi ise bu habere neredeyse sevinecek durumda... Dizinin yeni bölümlerinde herhangi bir reyting sıçraması yaşanmazsa dizi ömrünü dolduracak.

Dizinin son bölümünde ekranlara gelen Mavi ve Sancar yakınlaşmasına geeln yorumları görmek için diğer sayfaya geçebilirsiniz. Dizinin izleyicisi ise final kararının alınmasına şaşırmayacak çünkü reytingler giderek çakılmaya başladı. Dizinin bu sezonunu tamamlayıp, final kararı alması ise beklenilen olaylar arasında yerini alıyor.

 

Medya