Şehit annesi Pakize Akbaba’nın bu kez de Meclis'e girmesi yasaklandı!

Şehit annesi Pakize Akbaba’nın bu kez de Meclis'e girmesi yasaklandı!

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın şikayeti sonrası hakim karşısına çıkan Şehit Anaları Derneği Başkanı Pakize Akbaba'nın bu kez de Mecli

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın şikayeti sonrası hakim karşısına çıkan Şehit Anaları Derneği Başkanı Pakize Akbaba'nın bu kez de Meclis'e girmesi yasaklandı.

Cumhurbaşkanı'na hakaret suçlamasıyla hakkında 4 yıl hapis istemiyle açılan dava ile gündeme gelen Şehit Anaları Derneği Pakize Akbaba'nın Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne girişinin yasak olduğu ortaya çıktı.

Söz konusu yasağın nedeni ise, Akbaba'nın çözüm süreci döneminde tepkisini göstermek için Meclis'te Türk Bayrağı açması.

Konu ile ilgili Twitter hesabından bir paylaşımda bulunan Pakize Akbaba, çözüm sürecini protesto için Meclis'te Türk Bayrağı açmasının görüntülerini paylaşarak, "Evlatlarım, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün meclisine benim girişimin yasak oldugunu biliyor musunuz?

Çözüm süreci adlı ihanet sürecini protesto için mecliste TÜRK bayrağı açtım diye o gün bugündür AKP tarafından meclise girişime yasak konuldu. Bunu da bilin yavrularım." ifadelerini kullandı.