Şehit babasından Erdoğan'a: Bilal'i yollayaydı, oğlum onun yüzünden şehit oldu

Şehit babasından Erdoğan'a: Bilal'i yollayaydı, oğlum onun yüzünden şehit oldu

İbrahim Sürücü AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı böyle eleştirdi: “Kendi Afrin'e gidene kadar oğlunu yollayaydı, Bilal Erdoğan'ı yollayaydı..."Benim oğluma bak, şehit oldu onun yüzünden. Niye bir tane vekilin, bakanın oğlu...

İbrahim Sürücü AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı böyle eleştirdi: 

“Kendi Afrin'e gidene kadar oğlunu yollayaydı, Bilal Erdoğan'ı yollayaydı...

"Benim oğluma bak, şehit oldu onun yüzünden. Niye bir tane vekilin, bakanın oğlu şehit olmuyor? Kendileri yaptı bunu. Şeyi de kendileri yaptı, bu darbeyi...''

İşte, o anların yansıdığı görüntüler:

Odatv'den Sami Menteş'in ulaştığı görüntülerde acılı ailenin isyanı görülüyor.

Odatv'nin haberi şu şekilde: 

Başbakan Binali Yıldırım, Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası yaptığı açıklamada, emeklilere bayramlarda 1000 lira ikramiye verileceğini duyurdu.

TRT Haber muhabiri Rasim Kılıç, Yıldırım'ın bu açıklamasına vatandaşın ne söylediği haberleştirmek için sokağa çıktı. Ankara'da yaptığı sokak röportajlarında emeklilere verilecek ikramiyeyi halka sordu.

TRT O ANLARI YAYIMLAMADI

Muhabir Kılıç sokak röportajı yaptığı sırada bir anne-baba da oradaydı. Onlar, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Gölbaşı Özel Hareket Daire Başkanlığı'na atılan bombalar sonucu şehit olan polis Yakup Sürücü'nün ailesiydi. 

Şehit polis Sürücü’nin babası İbrahim Sürücü ve annesi Çiğdem Sürücü, Erzurum’dan Ankara’ya gelmişlerdi. Sürücü Ailesi, TRT Haber ekibini görünce konuşup, dertlerini anlatmak istediler. Aile, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı eleştirince, TRT ekibi ailenin söylediklerini kayda almadı. 

“BENİM OĞLUMA BAK ŞEHİT OLDU ONUN YÜZÜNDEN''

Odatv, o anların görüntüsüne ulaştı. TRT ekibinin kayda almadığı anlarda, Yakup Sürücü’nün annesi Çiğdem Sürücü elindeki telefonda oğlunun fotoğrafını TRT muhabirine gösterdi. Sürücü’nün babası İbrahim Sürücü de şöyle isyan etti:

“Kendi Afrin'e gidene kadar oğlunu yollayaydı, Bilal Erdoğan'ı yollayaydı... Benim oğluma bak, şehit oldu onun yüzünden. Niye bir tane vekilin, bakanın oğlu şehit olmuyor? Kendileri yaptı bunu. Şeyi de kendileri yaptı, bu darbeyi...''

“BUGÜN YÜZÜME BAKMIYORLAR''

İbrahim Sürücü, TRT ekibi gittikten sonra “Derdimi sıkıntımı bunlara anlatamıyorum. Kaçıyorlar böyle'' dedi.

Şehit babası Sürücü “Oğlunuz şehit mi oldu'' sorusuna ise, "Evet, bugün yüzüme bakmıyorlar" diye yanıt verdi.

Çiğdem Sürücü ise “Koltuklarını yükseltiyorlar. Ne şehitlere kapıları açık, ne de bir şey" ifadelerini kullandı.