''Selahattin Demirtaş, birkaç gün içinde serbest bırakılacak’

''Selahattin Demirtaş, birkaç gün içinde serbest bırakılacak’

HDP’nin tutuklu Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş’ın avukatı Mahsuni Karaman, “Sayın Demirtaş birkaç gün içinde serbest bırakılacak'' dedi.HDP, Kasım 2016’dan bu yana tutuklu bulunan eski Eş Genel Başkanları ve...

HDP’nin tutuklu Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş’ın avukatı Mahsuni Karaman, “Sayın Demirtaş birkaç gün içinde serbest bırakılacak'' dedi.

HDP, Kasım 2016’dan bu yana tutuklu bulunan eski Eş Genel Başkanları ve cumhurbaşkanı adayları Selahattin Demirtaş’ın tahliyesi için başvuruda bulundu. Avukatları tarafından Ankara 19. Ağır Ceza Mahkemesi’ne yapılan tahliye başvurusunda, Demirtaş’ın seçim çalışmalarını adil ve eşit şekilde yürütebilmesi için serbest bırakılması istendi.

'HUKUKİ BİR AYIPTIR'
K24’e, Demirtaş’la ilgili yaptıkları başvuruyla ilgili açıklamalarda bulunan avukat Mahsuni Karaman, “Sayın Demirtaş’ın şu ana kadar bırakılmaması zaten başlı başına bir ayıp. Hukuk bir ayıptır. Özellikle Cumhurbaşkanı adayı olduktan sonra ve adaylığı resmi olarak açıklandıktan sonra tutulması hukuki bir kabul edilemez. Hiç kuşkum yok birkaç gün içinde Sayın Demirtaş bence tahliye edilecek'' dedi.