Selahattin Demirtaş’ın test sonuçları çıktı

Selahattin Demirtaş’ın test sonuçları çıktı

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın sağlık durumuna ilişkin konuşan HDP milletvekili Necdet İpekyüz, “İlk test sonuçlarında

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın sağlık durumuna ilişkin konuşan HDP milletvekili Necdet İpekyüz, “İlk test sonuçlarında ciddi bir soruna rastlanmadı. Zaman zaman yeni kontroller yapılacak” dedi.

Önceki hafta rahatsızlanan ve kısa süreli bilincinin kapandığı açıklanan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’a yapılan testlerin ilk sonuçları belli oldu.

BirGün'den Hüseyin Şimşek'in haberine göre, HDP Batman Milletvekili Necdet İpekyüz sonuçlara ilişkin konuştu. Daha önce Demirtaş’a kalp ritmi ve tansiyonunu takip etmek için bir günlük holter cihazı takıldığını açıklayan İpekyüz, bu cihazın sonuçlarının hafta içerisinde kendilerine iletileceğini söyledi.

Demirtaş’a hafta içerisinde bir tahlil daha yapılacağını, bu tahlilin ardından kesin sağlık durumunun ortaya çıkacağını dile getiren İpekyüz, “Tüm bu gelişmelerin ardından hastalığı var mı yok mu ortaya çıkacak. Yalnız kesin olan bir şey var ki koğuş arkadaşı Abdullah Zeydan olmasa sayın Demirtaş saatlerce baygın halde yatabilirdi. Böyle bir şey yaşansaydı sonuçlarını kim giderecek, hesabını kim verecekti?” dedi.

DÜN AKŞAM HAKKINDA AÇIKLAMA

Demirtaş’ın dün yeniden hastaneye götürüldüğünü ancak bunun yarım kalan testlerin tamamlanması için yapıldığını anlatan İpekyüz, “Sayın Demirtaş’a mide kontrolü yapılmak isteniyordu. Bu nedenle dün endoskopi yapıldı. Daha önce yapılan testlerde ise ciddi bir soruna rastlanmadı. Şu an durumu ve morali gayet iyi” dedi.

Demirtaş’ın zaman zaman nefes darlığı ve çarpıntı sorunu yaşadığını aktaran İpekyüz, “Moralli ve sağlıklı görünse de belirli aralıklarla yaşadığı çarpıntılar kendisini çok huzursuz ediyor. Bu nedenle önümüzdeki dönemde yeni testler yapılabilir. Şu an için nöroloji ve kardiyoloji bölümlerinin yaptığı tetkiklerde korkulacak bir duruma rastlanmadı" dedi.