Selçuk Bayraktar'dan İsmail Saymaz'a ağır sözler: Bu alçakların iftiraları Kandil'e yol olur

Selçuk Bayraktar'dan İsmail Saymaz'a ağır sözler: Bu alçakların iftiraları Kandil'e yol olur

Selçuk Bayraktar’ın Başkan olduğu T3 Vakfı, İsmail Saymaz'ın bir televizyon kanalındaki iddiaları üzerine dava açacağını duyurdu. Bayraktar, konuyla alakalı Saymaz'a ağır sözlerde bulundu.

Halk TV yazarı İsmail Saymaz, 20 Nisan 2019 tarihinde yaptığı bir paylaşımda İBB'nin kaynak sağladığı vakıflar arasında Türkiye Teknoloji Takımı'nın (T3) da bulunduğunu öne sürmüş fakat daha sonra özür dilemişti. T3 Vakfı, iddiaların ardından dava açmıştı.

Davayı kazandıklarını açıklayan T3 Vakfı, “Gazeteci olduğu iddiasıyla yazı yazan ve tv programlarına katılan i. saymaz, daha önce vakfımıza yönelik iftira kampanyasına aracılık etmiş, sonrasında ahlak ve şeref çağrımız üzerine özür dilemişti. İftira ve karalamalarla beslenenler aleyhine açmış olduğumuz davaların yedisi sonuçlandı, davalılar toplam 128.000 TL tazminat ödemeye mahkum edildi. Bu meblağdan 60.000 TL'si üst mahkeme olan İstinaf Mahkemesi kararı ile kesinleşti. Saygıyla Duyurulur." ifadeleri kullanıldı.

TEKRAR DAVA AÇIYORLAR

Vakıf, Saymaz’ın katıldığı bir yayında yine aynı sözleri kullanması nedeniyle yeniden dava açılacağını duyurdu. Vakıf, “Aynı iftira ve karalamayı katıldığı tv programında tekrar etmesinden ötürü, vakfımızın hukukunu korumak adına dava açacağız. Kazandığımız tazminatı -daha öncekilerde olduğu gibi- ahlaklı gazeteciler olmaları umuduyla iletişim fakültesi öğrencilerine burs olarak vereceğiz.” denildi.

T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar da konuyla alakalı sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

7632144c-1abc-41d3-89ff-2790b4dd6a95.png

"KANDİL'E YOL OLUR"

T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar da tepkisini şu sözlerle dile getirdi: “Ahlak ve şeref çağrımız vaktiyle özür diletmişse de, iftira ve karalama dürtüsüne engel olamamış. Bu alçakların iftiraları yan yana koyulsa İstanbul'dan Kandil'e yol olur. Sebebi Milli Teknoloji Hamlesi gönüllüsü binlerce gencimiz mi, Milli S/İHA’larımız mı? Belki her ikisi de."

İSMAİL SAYMAZ CEVAP VERDİ

Vakfınız için “İBB’den para-bağış aldı” demedim @Selcuk 
İBB raporuna istinaden vakfa yer tahsisi vb. hizmetler verildiğini söyledim. Üstelik yanıtınızı yayında açıkladım ve vakfınızı diğerlerinden ayırdım.
Sizden özür bekliyorum.
Aksi halde yargıya başvuracağım.

083c4558-3f70-4ffd-b76f-776151795013.jpeg

GENEL