Selçuk Özdağ'a saldıranlardan biri olan ülkü ocakları yöneticisi, Erdoğan'ı iktidardan indireceklerini söylemiş!

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ’a saldıran ülkü ocakları yöneticisi Abdurrahman Gülseren'in "Erdoğan günümüzün 3. Abdülhamid’i, 2. Abdülhamid’i biz indirdik üçüncüsünü de biz indireceğiz inşallah" dediği görüntüler ortaya çıktı.

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ’a saldıran ülkü ocakları yöneticisi Abdurrahman Gülseren'in Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı iktidardan indirmek istediği ortaya çıktı.

Yeniçağ'da yer alan habere göre; Terakki Mecmua Sohbetleri İttihat Terakki ve Milliyetçilik başlığıyla YouTube’da arkadaşıyla yaklaşık 45 dakika uzunluğunda bir video çeken Abdurrahman Gülseren, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ilgili  “Erdoğan günümüzün 3. Abdülhamid’i 2. Abdülhamid’i biz indirdik üçüncüsünü de biz indireceğiz inşallah. Erdoğan kendine Abdülhamid’i rehber alan bir adam. Biz de Erdoğan’a karşı ittihatçıları rehber alan bir adamız'' ifadelerini kullandı.

Silahlı saldırıya uğrayan Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, Halk TV'de katıldığı programda saldırıda tutuklanan Gülseren'in videosunu gündeme getirerek Erdoğan'ın tehdit edildiğini ifade etmişti. Selçuk Özdağ’a saldıran ve gözaltına alınan iki şüpheliden Abdurrahman Gülseren’in ayrıca 10 Ekim Ankara Katliamı için “Daha iyisi olabilirdi” şeklinde paylaşım yapan kişi olduğu ortaya çıktı.

NEDEN ABDÜLHAMİD ÖRNEĞİ

AKP üyeleri için İkinci Abdülhamit önemli bir isim. TRT'deki diziyle bunu öne çıkardılar. AKP'liler yıllardır, Erdoğan'ı Abdülhamit'e benzetip, "Reis'i (Erdoğan) Abdülhamit gibi yedirmeyeceğiz" diyorlar.

GÖZALTINDA

Erdoğan'ı Abdülhamit'e benzetip, indireceğiz diyen ve son olarak Selçuk Özdağ’a saldıran kalabalık gruptan yer alan Abdurrahman Gülseren, şu an gözaltında bulunuyor.

IŞİD PROPAGANDASI

Ankara Ülkü Ocakları Orta Öğretim Birim Başkanı olan Gülseren hakkında “IŞİD propagandası yapmaktan” dava açılmıştı. Gülseren, halen bu suçtan yargılanıyor. Emniyette ifade veren Gülseren, Selçuk Özdağ’dan şikayetçi oldu. Selçuk Özdağ’a saldırıdan sonra gözaltına alınan iki şüphelinin işlemleri sürüyor. Bu kapsamda ifade veren iki şüpheliden birisinin, Ankara Üniversitesi DTCF öğrencisi olan Abdurrahman Gülseren olduğu öğrenildi. Gülseren'in de içerisinde yer aldığı faşist grup, 2018 yılında da DTCF öğrencisi iki SOL Parti üyesine saldırmıştı. SOL Parti üyelerinin şikayetçi olmasına rağmen saldırgan hakkında dava açılmamıştı.

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika