Selin Sayek Böke’den Kürdistan Bayrağı çıkışı: Bahçeli seçmenlerine anlatır belki

Selin Sayek Böke’den Kürdistan Bayrağı çıkışı: Bahçeli seçmenlerine anlatır belki

Selin Sayek Böke’den Kürdistan Bayrağı çıkış... CHP Sözcüsü Selin Sayek Böke, düzenlediği basın toplantısında, partisinin MYK toplantısının gündemini kamuoyuyla paylaştı. Anayasa değişikliği referandumuna ilişkin açıklamalarda bulunan Böke, 'tek adam rejimi' eleştirisinde...

CHP Sözcüsü Selin Sayek Böke, düzenlediği basın toplantısında, partisinin MYK toplantısının gündemini kamuoyuyla paylaştı. Anayasa değişikliği referandumuna ilişkin açıklamalarda bulunan Böke, 'tek adam rejimi' eleştirisinde bulundu. CHP'li Böke, "Tek adam rejimi istikrarsızlık getirir. Tek adam rejimi yoksulluk getirir. Tek adam rejimi hayat pahalılığı getirir. Tek adam rejimi darbeler getirir. Tek adam rejimi şiddeti, ayrıştırmayı, terörü besler. Tek adam rejiminde cebinizde para erir, biter. Tek adam rejiminde kaos, belirsizlik olur. Oysa tek adam değil; milletin egemen olduğu demokrasilerde istikrar, refah, umut olur. Herkes yarınından emin olur. Yarınından emin olduğu için yatırım olur. İstihdam olur. En önemlisi demokrasi olduğunda, güvenli bir yaşam olur" diye konuştu.

''TEK ADAM REJİMİNİ KALICILAŞTIRMAK İSTİYORLAR’

DHA’nın haberine göre Türkiye'nin terör örgütlerinin eline bırakıldığını belirten Böke, "Tek adam, Suriye'de vardı. Bugün Suriye'de yaşanan acı gerçeği bizler Türkiye'nin içerisinde bizzat görüyoruz zaten. Tek adam, Irak'ta vardı. Irak'ta tek adamın yarattığı maliyeti yine bizler çok yakından izledik. Tek adam, Mısır'da vardı, Libya'da vardı. Nerede tek adam varsa orada istikrarsızlık, kaos var. Orada millet yok, bir kişi var. Tek adam rejimi olduğunda siyasi istikrar yok oluyor. Tek adam rejimi, Türkiye'nin bütün kurumlarını çökertti. Ülke açıkça terör örgütlerinin eline bırakıldı. Darbe girişimi yaşandı. Tek adam olduğu zaman o tek adam kolaylıkla kandırılabilir. Tek adam rejimi 'Benim iktidarım' diye kendi siyasi hırsıyla, bir hınçla bütün toplumu yok sayıyor. Hatta o kadar bir hırs ki toplumun yarısını terörist ilan edebilecek kadar gözü dönüyor. Türkiye'ye bu son 2,5-3 yıl içerisinde yaşatılmış olan ve sonunda ekonomik, toplumsal ve siyasi istikrarsızlık getirmiş olan bu tek adam rejimini kalıcılaştırmak istiyorlar" dedi.

''AKP TÜRKİYE'NİN YARISINDAN FAZLASINI TERÖRİST İLAN ETMEK GİBİ TEHLİKELİ BİR OYUN OYNUYOR’

CHP'yi terörle ilişkilendirmeye yönelik bir çaba olduğunu dile getiren CHP'li Böke, şöyle konuştu: "CHP'yi terörle ilişiklendirmek hiç kimsenin hele de üç terör örgütünü bu ülkenin başına bela etmiş olanların hakkı yoktur. Cumhuriyetle hesaplaşacağız diye, devleti ele geçireceğiz diye, devleti çökerttiler. Ülkenin tankını, topunu, uçağını bir terör örgütüne kendileri bilerek, isteyerek teslim ettiler. Bunun sonucunda 80 milyon beraber darbe girişimi yaşadık. Her üç terör örgütü karşısında kandırılmayıp, dimdik durmuş olan CHP'yi ve CHP'lileri terörle yan yana getirmeye çalışanlar, şunu bilsinler; buna kargalar güler. AKP, referandumu kazanmak uğruna Türkiye'nin yarısından fazlasını terörist ilan etmek gibi tehlikeli bir oyun oynuyor"

''HENÜZ BİR ŞEY DUYMADIK KENDİSİNDEN’

CHP Sözcüsü Böke, açıklamalarının ardından basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını da yanıtladı. Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesud Barzani'nin İstanbul Atatürk Havalimanı Devlet Konukevi'ne gelişi sırasında kapının önündeki direğe çekilen bayrakla ilgili görüşleri sorulan Böke, "Bunun değerlendirmesini Türkiye'de halka bırakmak gerekiyor; ama her konuda bir sözü olan Sayın Bahçeli'nin belki de kendi seçmenlerine anlatacağı bir şey olabilir. Henüz bir şey duymadık kendisinden" diye yanıt verdi.

'ŞIMARIK ÇOCUK' DİYEBİLECEK CÜRETİ BULURLAR’

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Kocias'ın karşılıklı açıklamalarını nasıl değerlendirdiği sorulan CHP Sözcüsü Böke, "Çok yazık. İç siyasete malzeme etmek için dış politika yaparsanız başka ülkelerin bakanları da size 'şımarık çocuk' diyebilecek cüreti bulurlar. Benim hayal ettiğim güçlü Türkiye'de kimseye böyle bir fırsat verilmemeli. Türkiye'nin iç barışı, dış politikasının da barış hedefiyle yapılmasını gerektiriyor" dedi.

"Selin Sayek Böke’den Kürdistan Bayrağı çıkışı: Bahçeli seçmenlerine anlatır belki" haberi, 27 Şubat 2017 tarihinde yazılmıştır. 27 Şubat 2017 tarihinde de güncellenmiştir. Politika kategorisi altında bulunan Selin Sayek Böke’den Kürdistan Bayrağı çıkışı: Bahçeli seçmenlerine anlatır belki haberi 2017 yılına aittir. Bu haberin yanı sıra sayfamızda birçok güncel bilgi ve son dakika haberler yer almaktadır. Selin Sayek Böke’den Kürdistan Bayrağı çıkışı: Bahçeli seçmenlerine anlatır belki 2024 konusundaki bu haber içeriği objektif bakış açısının yansımasıdır. Politika konusunda 24 Mayıs 2024 tarihlidir, bugüne ait güncel gelişmelerden haberdar olmak için bizi Twitter ve Facebook sayfalarımızdan takip edin.

Hubbard Editör

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
SON HABERLER
 1. 03:49 Uzmanlar uyardı: Akdeniz diyeti öldürüyor mu?
 2. 03:47 70'li yıllarda bir bilim kurgu yazarı Ballard, ChatGPT’nin gelişini nasıl tahmin etti?
 3. 03:45 Araştırma: Hamam böcekleri nasıl tüm dünyaya yayıldı?
 4. 03:44 Uzmanlar açıkladı: Kıskançlıkla nasıl baş edilir?
 5. 03:42 Dünyadaki bütün saatler nasıl aynı anda çalışıyor?
 6. 03:41 Uzmanlar kripto varlık yasasını değerlendirdi
 7. 03:40 e-Devlet üzerinden kaza tespit tutanağı nasıl oluşturulur?
 8. 03:38 Hamilelikteki stres erkek çocukta IQ düşüklüğüne neden olabilir
 9. 03:36 Dünya bayraklarında neden mor renk yer almıyor?
 10. 03:33 Kıtır kıtır turşu yapmanızı sağlayacak lezzet sırrı!
 11. 03:30 Klozete 1 çorba kaşığı dökmek bakın ne işe yarıyormuş
 12. 03:29 Gebelik zehirlenmesinde önleyici yöntemler hayat kurtarabilir
 13. 03:27 Acısız ve ağrısız bir şekilde nasırı kökünden sökecek yöntem!
 14. 03:25 Yüzdeki istenmeyen tüyleri yok etmek için 9 bitkisel yöntem!
 15. 03:24 Muzun 1 ay süresince sağlam kalmasını sağlayan o tüyo!
 16. 03:22 Salgında düşüşe geçen beyazperde seyircisi sayısı artıyor
 17. 03:20 İskorpitin fiyatı cep yakıyor: Yanına yaklaşmak mümkün değil!
 18. 03:18 Mevduat faizinde gerileme: Düşüş 4,5 puanı gördü
 19. 03:17 Dev AVM iflasın eşiğinde!
 20. 03:14 Su içsem yarıyor diyenler meğer doğru söylüyormuş
Politika Haberleri