Selin Sayek Böke’den ölüm tehdidine yanıt: Demirden korksak trene binmezdik

Selin Sayek Böke’den ölüm tehdidine yanıt: Demirden korksak trene binmezdik

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Selin Sayek Böke, dün akşam CNN Türk ekranlarında katıldığı program esnasında ölüm tehdidi aldı. Selin Sayek Böke, güvenlik sebebiyle kanalda bekletildi. Böke bu tehditlere,...

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Selin Sayek Böke, dün akşam CNN Türk ekranlarında katıldığı program esnasında ölüm tehdidi aldı. Selin Sayek Böke, güvenlik sebebiyle kanalda bekletildi. Böke bu tehditlere, “Demirden korksak trene binmezdik'' şeklinde yanıt verdi.

CHP Sözcüsü Selin Sayek Böke, referandumda “hayır'' diyeceklerle “evet'' diyeceklerin eşit şartlarda olmadıklarını söylemesi ve “Bu ülkede hayır kampanyası yapmak, ölüm tehdidini göze almayı gerektiriyor'' mesajı vermesi üzerine televizyon kanalını arayan bir şahıs, “Zorluk yaşamak öyle olmaz, böyle olur'' diyerek, Böke’yi öldürmekle tehdit etti.

Olay, Böke televizyon binasından ayrılmadan polise aktarıldı. Böke, gece yarısı polisler gelene kadar kanalda bekledikten sonra, yoğun güvenlik önlemi altında, Ankara’ya gitmek üzere havalimanına gitti. Benzer bir ihbarın poliste de olduğunun anlaşılması üzerine, Böke Ankara’da Esenboğa Havaalanı’nda da yine yoğun güvenlik önlemiyle karşılandı.

UÇAĞIN KAPISINDAN BORDO BERELİLER ALDI

CHP Sözcüsü’nü uçağın kapısından bordo bereliler ile CHP’liler karşıladı. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ve İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu ile birlikte, 8 araçlık güvenlik konvoyuyla evine getirilen Böke, polisler apartmanı baştan sona arayana kadar araçtan indirilmedi.

Böke, yine polis koruması eşliğinde evine götürüldü.

BÖKE’DEN İLK AÇIKLAMA

Böke, bir gazetecinin geçmiş olsun dileyerek, yaşananları sorması üzerine şu yanıtı verdi:

''Geçmiş olsun mesajını tehdit edilen herkes adına alıyorum. Bugün yaşatılan korku iklimi kendi sesini özgürce çıkarmak isteyen milyonlara uygulanıyor. Biz demirden korksak trene binmezdik. Biz çocuklarımızın geleceğine dair bir endişemiz olmaza siyasete girmezdik. Eğer çocuklarınızın korkmadığı bir Türkiye inşa etmek istiyorsak, hepimizin korkusuzca ortak bir mücadele vermesi gerekiyor. Bu tehditler bizi yıldıramaz. Biz aydınlık bir Türkiye inşa etmek için arkamızda milyonların gücüyle, bütün Türkiye’nin çocuklarının gözündeki ışıltıyla bir mücadelenin parçasıyız. Dün yaşanmış olanın kimse için tekrar etmeyeceği bir Türkiye için ben dimdik ayaktayım ve ben biliyorum ki asla yalnız değilim.''

">

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika