Selvi: Yıldırım 'Başba', Albayrak 'eko'

Selvi: Yıldırım 'Başba', Albayrak 'eko'

Hürriyet’teki bugünkü yazısında, AKP kulislerinden edindiği bilgileri aktaran Selvi, 22 Mayıs’ta düzenlenecek kongrede divan başkanlığı için başbakanlık adayı olarak da görünen Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın isminin...

Hürriyet’teki bugünkü yazısında, AKP kulislerinden edindiği bilgileri aktaran Selvi, 22 Mayıs’ta düzenlenecek kongrede divan başkanlığı için başbakanlık adayı olarak da görünen Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın isminin geçtiğini kaydetti.

Ancak başbakanlık koltuğu için Bakan Yıldırım’ın sivrildiğini kaydeden Selvi, “Cumhurbaşkanının kızının nikâhında ve daha sonra partililerle yaptığım görüşmelerde Binali Yıldırım isminin çok ön planda olduğunu söyleyebilirim. Beşiktaş’ın şampiyon olmasına neredeyse kesin gözüyle bakılıyor ama kesinleşmediği için, ''Beşiktaş Şampi’ başlıkları atılıyor ya öyle bir durum. Erdoğan’ın iradesine bakarak süreci okuyanlar açısından, ''Binali Yıldırım Başba’“ diye yazdı.

Şentop, Canikli, Zeybek yeni hükümette

Davutoğlu kabinesinin de Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın ağırlığıyla oluşturulduğunu, bu nedenle çok büyük değişiklikler olmayacağını öne süren Selvi, kabinenin üçte birinin değişeceğini yazdı.

Erdoğan’ın damadı ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’ın ekonominin başına getirileceğini iddia eden Selvi, Davutoğlu’nun razı olmadığı için kabinesine almadığı Mustafa Şentop, Nurettin Canikli ve Nihat Zeybek’in de yeni hükümette görev almasının beklendiğini kaydetti.

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika