Selvi’den Erdoğan’a: Değişimin gereğini yerine getirmezseniz, millet sizi…

Selvi’den Erdoğan’a: Değişimin gereğini yerine getirmezseniz, millet sizi…

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, AKP'nin İstanbul yenilgisi sonrası İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Cumhurbaşkanı

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, AKP'nin İstanbul yenilgisi sonrası İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yeni dönemde hamlelerine dikkat edilmesi gerektiğini ifade ederek  AKP yönetiminde ve kabinede yapılacak değişikliğin yeterli olmadığını savundu.

Selvi'nin yazısının ilgili bölümü şöyle:

"23 Haziran’da sandıktan YSK’nın iptal kararına tepki çıktı. Ancak bu sonuçları sadece AK Parti’ye tepkiyle izah etmeye çalışmak yetersiz kalır. Birkaç seçimdir sandık çok güçlü bir değişim sinyali veriyor. Olay sadece AK Parti yönetiminde ve kabinede yapılacak bir takım değişikliklerle geçiştirilebilecek gibi gözükmüyor. Erdoğan’ın temel politikalarda köklü değişimleri gerçekleştirmesi bekleniyor. Çünkü millet, seçimlerde verdiği değişim mesajının gereğinin yerine getirilmesini bekliyor. Değişmeyen tek şey değişimin kendisidir. Eğer siz değişimin gereğini yerine getirmezseniz, millet sizi değiştirir."

Yazının devamı için tıklayın