‘Sen utanma, biz utanalım’

‘Sen utanma, biz utanalım’

Resmi olmayan sonuçlara göre, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olan Ekrem İmamoğlu'nun sokakta fıstık satan bir gençle yaptığı konuşma sosyal medyanı

Resmi olmayan sonuçlara göre, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olan Ekrem İmamoğlu'nun sokakta fıstık satan bir gençle yaptığı konuşma sosyal medyanın gündemine oturdu.

Adının Cebrail olduğunu söyleyen Genç, İmamoğlu ile sohbet ederken çalıştığını belirtti. İmamoğlu ise, genç Cebrail'e, “Çalışmak güzel ama okul ne durumda” diye sordu. Genç ise, “Maddi durumum elvermedi” derken, “Utandığım için söyleyemedim” diye ifade etti.

Bunun üzerine, İmamoğlu ise Genç Cebrail'e “Sen utanma biz utanalım” yanıtını vererek, en kısa sürede Cebrail'in ailesini ziyaret edeceğini belirtti.

DİLEK ÖZÇELİK'İ HATIRLATTI

Öte yandan, sosyal medya kullanıcıları ise, İmamoğlu'nun sözlerinden sonra, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar ile üniversite öğrencisi Dilek Özçelik arasında geçen diyaloğu hatırlattı.

Trakya Üniversitesi öğrencisi Dilek Özçelik, 2013 yılında Edirne'de karşılaştığı dönemin Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'dan kanser ilaçlarının temini için yardım istemişti.

Bayraktar, kanser tedavisi gören ve kendisinden ilaçlarının temini için yardım isteyen üniversite öğrencisi genç kızın cebine para koyup, ilaçları kendisinin almasını istemiş ve "düşürme" diye de uyarmıştı. Kendisine dilenci muamelesi yapıldığını söyleyen Dilek Özçelik ise, Bayraktar'ın cebine koyduğu parayı iade etmiş, "Ben dilenci değilim. İnsanlık konusunda bir kez daha hayal kırıklığına uğradım. Görüyorum ki çaresizliği hiç tatmamışsınız hayatınızda" demişti.

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika