Sendika başkanı ıspanaktan zehirlenerek hafızasını kaybetti

Sendika başkanı ıspanaktan zehirlenerek hafızasını kaybetti

Tekirdağ'ın Süleymanpaşa ilçesi Sağlık Hak-Sen Başkanı ıspanaktan zehirlenerek hafızasını kaybetti.İstanbul'da yaşanan ıspanak zehirlenmeleri vakaları...

Tekirdağ'ın Süleymanpaşa ilçesi Sağlık Hak-Sen Başkanı ıspanaktan zehirlenerek hafızasını kaybetti.

İstanbul'da yaşanan ıspanak zehirlenmeleri vakaları, Tekirdağ'a da sıçradı. 22 kişi hastaneye kaldırıldı.

Tekirdağ Süleymanpaşa ve Çerkezköy ilçelerinde, dün akşam ıspanak yedikten sonra mide bulantısı, baş dönmesi ve kusma şikayetiyle 22 kişi çeşitli hastanelere başvurdu.

HAFIZA KAYBI YAŞADI

İstanbul’da 44 kişinin ıspanak ve benzeri bitkilerden yedikten sonra hastanelik olmasının ardından, Tekirdağ’da da aynı vaka yaşandı. İddiaya göre, Çerkezköy ilçesinde faaliyet gösteren bir fabrikada gece vardiyasında çıkan ıspanak yemeğinden yiyen 20 kişi mide bulantısı, baş dönmesi ve kusma şikâyetiyle Çerkezköy Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Ardından da Süleymanpaşa ilçesinde 2 kişi aynı şikâyetlerle Tekirdağ Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Hastaneye kaldırılanlardan birinin Süleymanpaşa Sağlık Hak-Sen İlçe Başkanı Selim Kafadar olduğu öğrenildi. Kafadar’ın geçici hafıza kaybı yaşadığı ve tedavisinin sürdüğü bildirildi.

Konuyla ilgili açıklama açıklama yapan Tekirdağ İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Cengiz Becerir, ıspanak yedikten sonra rahatsızlanan 22 kişinin hastanelerde tedavi gördüğünü bildirdi.