Sendika başkanından Boğaziçililere ırkçı, Hazineyi eleştirene homofobik hakaret: Üstelik cumhurbaşkanı yardımcısı olmak istiyor

Sendika başkanından Boğaziçililere ırkçı, Hazineyi eleştirene homofobik hakaret: Üstelik cumhurbaşkanı yardımcısı olmak istiyor

Sağlık-Sen Bayburt Şube Başkanı Cemil Kandemiroğlu, sosyal medya hesabından Boğaziçi öğrencilerine hakaretler yağdırdı.

Sağlık-Sen Bayburt Şube Başkanı Cemil Kandemiroğlu, sosyal medya hesabından Boğaziçi öğrencilerine hakaretler yağdırdı. Irkçı hakaretlerde de bulunan Kandemiroğlu, "Hepiniz şerefsizsiniz. Hainsiniz. Yahudisiniz. Allah belanızı versin, inşallah” ifadelerini kullandı.

Sözcü'den Veli Toprak'ın haberine göre; Kandemiroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'yla ilgili bir haberi alıntı yaparak da, “Ulan seninle aynı memleketli olmaktan utanıyorum nasıl bir hain adamsın” dedi.

Kandemiroğlu, en üst amiri olan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'yı da şöyle eleştirdi:

“Sağlık Bakanı ve Teknoloji bakanı sınıfta kalmıştır. Mayısta aşıyı çıkartıyoruz demiştiniz. Şimdi yıl sonuna diyorsunuz. Yahu kardeşim siz kim, aşı yapmak kim. Bırakın boş konuşmayı memleketin parasını çarçur etmeyin bari.”

Cumhurbaşkanı yardımcısı olmak istiyor

Kandemiroğlu, Erdoğan'a yardımcı olması halinde yapacağını da şöyle açıkladı:

“Tayyip Erdoğan beni Cumhurbaşkanı Yardımcısı yapsın. Söz bir yılda Allah'ın izniyle her şey düzelecek. Ama tam yetki ile. İdam, kısas dahil. Ölümden sonra tüm sorumluluk benim. İnandık, iman ettik. En baştan her şeyi düzenleyeceğiz.”

Homofobik hakaretlerde de bulundu

Kandemiroğlu, geçilmeyen yol ve köprülerden Hazine'nin ödediği 110 milyar TL'ye karşı çıkan birine ise şu cevabı verdi:

“Lan onun bunun evladı sen devletin içindeki hain misin? Travestinin evladı.”

1.jpg