Sendikacıları taşıyan otobüs devrildi: 7 ölü, 35 yaralı!

Sendikacıları taşıyan otobüs devrildi: 7 ölü, 35 yaralı!

Türk Metal Sendikası üyelerini taşıyan otobüs Bursa’nın İnegöl ilçesi Osmaniye köyü yakınlarında devrildi. Kazada ilk belirlemelere göre 7 kişi öldü. 35'e yakın yaralı olduğu bildirildi.Edinilen bilgiye göre, kaza Bursa-Ankara...

Türk Metal Sendikası üyelerini taşıyan otobüs Bursa’nın İnegöl ilçesi Osmaniye köyü yakınlarında devrildi. Kazada ilk belirlemelere göre 7 kişi öldü. 35'e yakın yaralı olduğu bildirildi.

Edinilen bilgiye göre, kaza Bursa-Ankara karayolunda İnegöl ilçesi Mezitler 1 Köprüsü yakınlarında oldu. 16 KT 064 plakalı bir otobüs, Mezit-7 mevkisinde virajı alamayarak refüje devrildi. Kazada, ilk belirlemelere göre 7 kişi öldü.

Olay yerine çağrılan ambulans ve itfaiye ekipleri yaralılara müdahale ediyor. 

?Yolcuların çoğunluğunun, sendikanın Bursa Şubesi üyesi kadınlardan oluştuğu bildirildi. Üyelerin 8 Mart kutlaması için Ankara'ya gittikleri belirtildi.

'MÜCADELE ARKADAŞLARIMIZI KAYBETTİK'

Türk Metal'den konuyla ilgili yapılan açıklamada hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar dilendi.

Açıklamada şu ifadeler yer aldı:

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde düzenlenecek olan Kadın İşçileri 22. Büyük Kurultayı için Ankara’ya gelmekte olan kadın üyelerimizi taşıyan otobüs Bursa’nın İnegöl ilçesinde elim bir kaza yaptı.

Aldığımız ilk bilgilere göre 5 mücadele arkadaşımızı kaybettik. Bazıları ağır, 35 arkadaşımız da yaralanmıştır.

İçimizi parçalayan bu olay ile ilgili üstümüze düşen görevi eksiksiz şekilde gerçekleştireceğimizi açık yüreklilikle belirtmek isteriz.
Kazada hayatını kaybeden üyelerimizin aileleri ve yaralanan tüm üyelerimizin tedavileri için Türk Metal Sendikası olarak tüm imkanlarımızı kullanacağımızı kamuoyuna bildiririz.

Hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralı arkadaşlarımıza acil şifalar diliyoruz. Tüm Türkiye emekçilerinin başı sağ olsun.

Önceki ve Sonraki Haberler
3. Sayfa