Senem Toluay Ilgaz, Haber Global'den ayrıldı

Senem Toluay Ilgaz, Haber Global'den ayrıldı

Ünlü ekran yüzü, haberci Senem Toluay Ilgaz 5 yıldır çalıştığı Haber Global'den ayrıldı.

ABC Gazetesi

Haber Global'in kurulduğu yıl kanala transfer olan Senem Toluay Ilgaz veda etti. Facebook hesabından veda yazısı paylaşan Ilgaz şunları yazdı:

Yaklaşık 5 yil önce büyük heyecanla başladım Haber Global'e... Güzel insanlar tanıdım... Hepimiz elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalıştık... Tüm ekibe teşekkür ederim...

senem-facebook-mesaj.png

Senem Toluay Ilgaz kimdir?

Ekranlarda sade sunumu ve konuya hakimiyetiyle izleyicilerin beğenisini toplayan Senem Toluay Ilgaz, medya kariyerine radyoda muhabirlik ve editörlük yaparak başladı. Televizyon ekranlarında ilk kez 1998 yılında CNN Türk'te muhabir olarak göründü. İşte, Senem Toluay Ilgaz biyografisi...

Çocuklarının televizyon habercisi olup olmamaları konusunda yönlendirici olmayacağını dile getiren Senem Toluay Ilgaz, 2021 yılında verdiği bir röportajda, spiker olmak isteyenlere şu tavsiyede bulundu: "Diksiyon kursuna gidip haber spikeri olabileceğini düşünen çok kişi var. Ama yeterli değil. Bir ara Türk medyasında buna prim verildi. Ekranda olacaksan güzel olacaksın gibi... Sonra haber kanallarının devreye girmesiyle o anlayıştan önemli ölçüde vazgeçildi. 'Gazeteci olmak istiyorum' diye bakarlarsa işleri yüzde 50 kolaylaşır. Haberci olmak istiyorlarsa, olan bitene karşı meraklılarsa ve bu kimya varsa devam edebilirler. 'Diksiyon kursuna gittim', 'Güzel yüzüm var, haber spikeri olabilirim' gibi bir anlayış olamaz."

1973 yılında Bingöl'de dünyaya geldi.

Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünde tamamladı.

Hür FM'de muhabirlik ve Radyo Foreks'te sunuculuk yaparak medya kariyerine başladı.

1998 yılında muhabir olarak adım attığı CNN Türk ile televizyon ekranlarında yer almaya başladı. Aynı kanalda haber spikeri olarak görevine devam eden Senem Toluay Ilgaz, Gürkan Zengin'in sunduğu 'Editör' programında muhabir-editör olarak çalıştı. Bir süre 'Ajans' adlı haber programını hazırlayıp sundu.

Best FM'de haber spikerliği ve editörlüğü yaptı. Star TV'nin sabah kuşağında yayınlanan 'Günaydın Türkiye' adlı haber programını sundu.

2009 yılında yayın hayatına başlayan TRT Türk kanalına transfer oldu.

2011 yılında, Katar merkezli Al Jazeera'nin Türkiye'de yayın hayatına başlayacağı televizyon kanalının teklifini kabul ederek buraya geçti. Çeşitli nedenlerle projeden vazgeçilince buradan ayrıldı.

Bir süre TR24 adlı televizyon kanalında çalıştı.

2015 yılında Habertürk TV'nin ekran yüzü olan Senem Toluay Ilgaz, haber bültenlerinin yanı sıra tartışma programları sundu.

2018 yılında Haber Global TV ile anlaşarak 12.00-15.00 saatleri arasında güncel gelişmeleri aktardı ve canlı yayında konuklar ağırladı.

2006 yılında, şair ve öykü yazarı Rıfat Ilgaz'ın torunu Kerem Ilgaz ile evlendi. Bu evliliğinden, 'Nehir' adında bir kızı ve 'Çınar' adında bir oğlu bulunuyor.

Fenerbahçe taraftarıdır.

 

Etiketler :