Şener: 15 asırlık İslam tarihinin en günahkâr iktidarı Erdoğan hükümetidir

Şener: 15 asırlık İslam tarihinin en günahkâr iktidarı Erdoğan hükümetidir

AKP'nin kurucuları arasında yer alan CHP Milletvekili Abdüllatif Şener, AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı sert sözlerle eleştirdi. Şener eleştirisinde, "15...

AKP'nin kurucuları arasında yer alan CHP Milletvekili Abdüllatif Şener, AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı sert sözlerle eleştirdi. Şener eleştirisinde, "15 asırlık İslam tarihinin en günahkâr iktidarı Erdoğan hükümetidir” ifadesini kullandı.

Partisinin Konya İl Başkanlığı tarafından düzenlenen Cumhuriyet Bayramı etkinliğine katılan CHP Milletvekili Abdüllatif Şener, "Erdoğan’ın yönetimiyle birlikte ülkemiz şantajlara açık, riskli bir ülke haline geldi" diye belirtti.

Sözcü'de Müslüm Evci imzasıyla yayımlanan habere göre; ABD Başkanı Trump’ın mektubu sonrası Erdoğan'ın tutumunu değerlendiren Şener, şunları söyledi:

"Şantajlara açık bir ülke haline geldik"

“Barış Pınarı Harekatı sırasında Trump bir mektup gönderdi ve ‘Senin sorunlarınla çok uğraştım. Aptal olma’ dedi. Arkasından ABD’de soruşturmalar ve yaptırım çabaları başladı. Erdoğan’ı Halkbank davasında sanık koltuğuna Erdoğan’ı oturtmaya kalktılar. O yetmedi, ABD’li senatörler harekete geçti ve ‘Ailesinin mal varlığını araştıracağız’ dediler. Erdoğan, şahsi vaziyeti masaya yatırılır yatırılmaz 17 yıldır hiç yapmadığı bir şeyi yaptı. Trump’ın yardımcısı ile masada eşit konumda ezik ve eğik bir şekilde oturdu. Bu sürecin akabinde harekat son buldu. Erdoğan’ın yönetimiyle birlikte ülkemiz şantajlara açık, riskli bir ülke haline geldi.”

"En günahkâr iktidar Erdoğan hükümetidir”

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Çamlıca Camii’nde cemaate yaptığı konuşmaya da atıfta bulunan Şener, ağır eleştirilerine şöyle devam etti:

“Erdoğan’ın dış politikasıyla akan kan, tecavüze uğrayan kadınlar, köle pazarlarında satılan kadınlar, masum ve yetim kalan çocuklar, İslam tarihinin en vahşi ve korkunç sahnelerini meydana getirmişlerdir. Müslümanlar, Müslümanların şerrinden korunmak için Akdeniz’i geçerken on binlercesi boğularak öldü. Böyle bir zulüm politikasının din ve imanla ne ilgisi var? Bu, İslam’a ihanet politikasıdır. 15 asırlık İslam tarihinin en günahkar iktidarı Erdoğan hükümetidir.”

AKP hükümetinin Cumhuriyet’in bütün kazanımlarını yok etmek için uğraştığını ifade eden Abdüllatif Şener, şunları söyledi:

“Cumhuriyetimizin bütün değerlerini yok etmek için uğraşan bu iktidar çok tehlikelidir. 17 yıl boyunca bu ülkeye yaşatılanlar başka bir dönemde yaşamadı. AKP’nin ve Erdoğan’ın kurduğu tek bir İslami kurum yoktur. Diyanet İşleri Başkanlığı, ilahiyat fakülteleri ve imam hatipler, Atatürk’ün kurduğu kurumlardır. Ama AKP politikalarıyla bu kurumların içerisini boşalttı. Bana Tayyip Erdoğan’ın kurduğu bir tane İslami kurum söyleyin. Bunlara yine sahip çıkacak olan yegâne parti CHP’dir.”

Etiketler :

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Son Dakika Haberleri