Şenol Güneş Fenerbahçe derbisi öncesi konuştu: Zamanlama iyi olmadı

Şenol Güneş Fenerbahçe derbisi öncesi konuştu: Zamanlama iyi olmadı

Beşiktaş teknik direktörü Şenol Güneş, Fenerbahçe derbisi öncesi konuştu. Güneş ulusal aranın derbiden önceye denk gelmesini “Zamanlama iyi olmadı” diye değerlendirdi.

Spor Toto Süper Lig’in 26. haftasında Beşiktaş İstanbulspor’u 3-1 yenik etti. Mücadele sonrası Beşiktaş’ta teknik direktör Şenol Güneş açıklamalarda bulunmuş oldu.

Güneş’in açıklamaları şu şekilde.

“Pas yüzdemiz, orta yüzdemiz düşündüğümüzün altında. Kırk taneye yakın orta açtık fakat isabetsiz olanlar vardı. Oyun beklenen şekilde başladı. İstanbulspor alanında kalmış olarak kontraya çıkmayı istiyordu. İlk yarıda buna izin vermedik. Rakip sahaya oldukça yavaş geçtik. Oyunun hakimiyeti bizdeydi. 2 golü bulduktan sonrasında rakibe alan vermek bana anlam ifade etmeyen geldi. Yediğimiz golden sonrasında bir kopma yaşadık fakat sonrasında toparladık. Hak ettiğimiz bir maçtı. Kendine itimatı olan iyi bir rakiple oynadık. Tüm oyuncularımız maçın önemini biliyordu. Daha iyi olmak için beraber çalışacağız. Tayyip ve Masuaku’nun sakatlıkları olduğu için oyundan aldık.

Milli arada 14 oyuncumuz bizle olmayacak. Ana iskelet. Oyuncularımızın gelişleri de cumayı bulacak. Derbi maçı öncesi ulusal ekip arasının zamanlaması iyi olmadı. Kalanlarla çalışacağız ve bir hazırlık maçı oynayacağız.”