Şenol Güneş: Sorumlu benim

Şenol Güneş: Sorumlu benim

Galler yenilgisiyle ilgili konuşan A Milli Futbol Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, “Oyuncuları sorumlu olarak görmek doğru değil, sorumlu benim” dedi.

A Milli Futbol Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, Galler maçına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Güneş, “İki maçta puanımız yok. Sonuç olarak iki maçta sıfır puan. Bizim için iyi bir sonuç değil. Turnuvaya büyük hayallerle gelmiştik. İkinci maçta kötü başladık. Sonra toparladık oyuna ortak olduk. Ancak beklenmedik gol takımda olumsuzluk yaptı. İkinci yarıda oyuna ortak olduk lakin rakip bizim sahaya geldi. Top kayıplarımız fazla oldu. Alanı fazla büyütünce rakibe oynlakin şansı verdik. Bizim sayısal üstünlüğümüze rağmen sahamıza gelerek tehlikeler yarattılar” dedi.

“Kötü goller yedik” diyen Güneş, “Kötü oynadık lakin beklediğimizin üzerinde bir sonuçla ayrılabilirdik. Keşke kazanabilseydik veya berabere kalsaydık. Turnuvada ilk maçta üç gol ve şimdi iki gol yedik. Galler’i yeneceğimizi düşünüyorduk. Diğer maçlara bakmamız lazım lakin yediğimiz 5 gol dezavantaj oldu. Durumumuz olumsuz, zor bir durumdayız” ifadelerini kullandı.

İtalya maçının etkisinin bu maça da yansıdığını söyleyen Güneş, “İtalya maçının şoku, bu maçta da devam etti. Bu turnuva önemliydi. Daha iyi oynayarak çıkmamız gerekiyordu. Galler büyük avantaj yakaladı. Kazanmayı düşünürken, berabere de kalamadık. Son maç öncesi averaj da diğer takımlara göre kötü gözüküyor” diye konuştu.

Kadro tercihiyle ilgili soruyu ise Şenol Güneş, “Oyuncuları sorumlu olarak görmek doğru değil. Skor iyi değilse sorumlu benim. Merih de Kağan da Çağlar da bizim için iyi oyuncu. Ozan da düzeldi lakin oynamıyor. Ozan sakatlıktan çıktı. Aldığımız oyuncuların bizim antrenmanda gösterdiği performanslar da önemli. Maç kötü bittiğinde herkesi değiştirebilirsiniz. Biz Okay’dan ve Ozan’dan daha iyi bir oyun bekliyorduk. Geriden topu aldığımızda basit çıkması önemliydi. Ozan’ı oynatsaydık pası iyi yapsaydık doğru… Ama bunları tartışamayız. Takımı olabilecek en iyi şekilde çıkardım. Okay ve Ozan’dan bugün daha iyi oyun bekliyordum. Olmadı ve onları değiştirdim. Ozan’ı da oynatabilirdim. Merih daha hazır. Takımın mağlubiyetinin nedeni bir oyuncuya bağlı değil. Merih, Kaan, Çağlar hepsi iyi oyuncu. Bir şey söylerken konuyu kendi istediğiniz yere getirirseniz, bir anlamı kalmaz” şeklinde yanıtladı.

A Milli Takım, Galler’e de kaybetti

TIKLAYIN – Milliler Galler’e de yenildi, gruptan çıkma şansı mucizelere kaldı

Şenol Güneş: Sorumlu benim

Etiketler :