Sera Kadıgil: LGBTİ+'lara alenen savaş açan ahmakları ait oldukları ortaçağ karanlığına gömmek istiyoruz

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Milletvekili Sera Kadıgil, TİP tarafından düzenlenen ve sloganı “Biat Değil İnat” olan Küçükçiflik Park'ta düzenlenen KeçiFest'te konuştu.

Türkiye İşçi Partisi (TİP) tarafından yapılan ve sloganı “Biat Değil İnat” olan Küçükçiflik Park'ta düzenlenen KeçiFest'te konuşan TİP Milletvekili Sera Kadıgil, "Biz LGBTİ+'lara alenen savaş açan ahmakları ait oldukları ortaçağ karanlığına gömmek istiyoruz. Yıl olmuş 2021 kimin kimi seveceğinden kimin kimle sevişeceğinden size ne be kardeşim diyoruz. Kimseye cinsiyet kimliğinden, cinsel yönelimden, dilinden dininden ırkından ötürü ayrımcılık yapılmasın istiyoruz, çok mu şey istiyoruz?" ifadelerini kullandı.

Kadıgil, ayrıca "tüm yoldaşlara" söz verdiklerini ve güçlünün değil haklının yanında olacaklarını ve "bu halka yaptıkları ihanetleri" yüzlerine haykıracaklarını söyledi. Kadıgil, "bizim olanı çalanlarla" helalleşmeyeceklerini, hesaplaşacaklarını söyledi.

Kadıgil, KeçiFest'teki konuşmasında kadınlar için de şunları söyledi:

"Mesela biz kadınlar, sırf vajinamız var diye ikinci sınıf vatandaş olmak istemiyoruz. Biz bu muameleyi görmek istemiyoruz, biz bu ataerkil düzeni reddediyoruz. İyi duyun iyi dinleyin bu leş düzeni başınıza yıkmaya geliyor kadınlar, haberiniz olsun. "

 

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler
LGBTİQ+