Sera Kadıgil’den Danıştay Daire Başkanı’na yanıt: O bize sürtük diyor ama

Sera Kadıgil’den Danıştay Daire Başkanı’na yanıt: O bize sürtük diyor ama

Kadıgil’in Erdoğan’a yönelik eleştiride bulunması üzerine Daire Başkanı Y. A., Kadıgil’i uyardı. Kadıgil ise Akçil’e “O bize ‘sürtük’ diyor lakin sayın başkan kusura bakmayın” karşılığını verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla İstanbul Sözleşmesi’nin feshine karşı Danıştay’da açılan davanın üçüncü duruşması bugün görülüyor. Danıştay 10. Daire’de; İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Türkiye İşçi Partisi, KESK’e bağlı Tarım Orkam Sen, Sedef Erken, İzmir, Trabzon, Mersin, Giresun, Eskişehir, Budur, Adana, Manisa, Uşak, Bolu ve Hatay barolarının başvurularını; kararın iptaline yönelik başvurularını ele alıyor.

TİP İstanbul Milletvekili Sera Kadıgil, “Bir yüzük ile yola çıktım ben’ diyen ve ondan sonra da Karun kadar zenginleşen Tayyip Erdoğan, hala siyasal İslamcı olduğunu bir grup yobaza ispatlamak için bu sözleşmeden çıktı Sayın Başkan” dedi. Daire Başkanı Yılmaz Akçil, Kadıgil’i uyardı. Kadıgil ise Akçil’e; “O bize ‘sürtük’ diyor lakin sayın başkan kusura bakmayın” karşılığını verdi.