Şeriat savunucusu Altan Tan hangi partiden aday oluyor?

Şeriat savunucusu Altan Tan hangi partiden aday oluyor?

Geçtiğimiz günlerde 24 Haziran’da yapılacak seçimler için HDP’ye milletvekilliği aday adaylığı başvurusunda bulunmayacağını beyan eden Tan, aday olmamasına gerekçe olarak, "Solun Kürt siyasal hareketi içerisindeki etkisini"...

Geçtiğimiz günlerde 24 Haziran’da yapılacak seçimler için HDP’ye milletvekilliği aday adaylığı başvurusunda bulunmayacağını beyan eden Tan, aday olmamasına gerekçe olarak, "Solun Kürt siyasal hareketi içerisindeki etkisini" ve "HDP'nin HÜDA PAR'la ittifak yapmamasını" göstermişti.

Artı Gerçek'ten Fatma Yörür’ün  sorularını yanıtlayan Tan, henüz kesinlik kazanan bir durumun olmadığını belirterek, "Sayın Karamollaoğlu görüştüğüm önemli siyaset adamlarından biridir. Bu görüşme illa adaylık olarak yorumlanmamalı. 4-5 ay önce de görüştük. Geçen haftalarda da Ankara'da görüştük. Şu an Diyarbakır'dayım" dedi.
Altan Tan'ın Saadet Partisi'nden Diyarbakır ya da İstanbul'dan adaylığının gündemde olduğu bilgileri kulislere yansırken, Altan Tan sorulara kesin yanıtlar vermekten kaçındı.
Saadet Partisi'nin son dönem politikalarını takdir ettiğini ifade eden Tan, "Saadet Partisi bugün Türkiye'nin önünü açamaya çalışan iyi bir muhalefet örneğidir. Çalışmalarını takdir ediyorum" dedi.
Altan Tan, “HDP’nin 7 Haziran’dan sonraki süreci kötü götürdüğüne inanıyorum. Bunu 8-9 Haziran'da Selahattin Bey'le de paylaştım. Kanaatim yeni değil. Bir de marjinal solun Kürt siyasal hareketinde bu kadar etkili olmasını yanlış görüyorum. Keşke Kürt siyasal partilerinin bir ittifakı olabilseydi'' dedi.


Altan Tan katıldığı bir televizyon programında şeriatı savunduğunu ve laikliğe karşı olduğunu söylemiştir. Altan Tan'ın şeriat ve laiklik konusunda söyledikleri:
'LAİKLİĞE KARŞIYIM'
"Laik değilim, laikliğe karşıyım. Laik bir ülkede Diyanet İşleri Başkanlığı olmaz. İslam'da iki dünya yok, tek bir dünya var.
'ŞERİTAÇIYIM'
"Türkiye Cumhuriyeti'ndeki Kemalist yapının artık tarihe kaldırılması gerektiğine inanıyorum. Bundan sonra yerine ne geleceğine de halk karar versin istiyorum. Benim kendi görüşüm. Ben şeriatçıyım. Her Müslüman şeriatçıdır. Ben Müslümanım ve İslam Şeriatına inanıyorum" 

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika